- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA RZEZAWA. Rusza wielomilionowa inwestycja. Dziś podpisano umowę na termomodernizację szkoły ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Rusza ogromna inwestycja związana z modernizacją energetyczną budynku Szkoły Podstawowej w Rzezawie. Jej wartość to blisko 7,1 mln zł, z czego ponad 6,1 mln zł pochodzi z dotacji otrzymanej przez Gminę Rzezawa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Dziś podpisano umowę na realizację tej potężnej inwestycji. Oprócz wójta Rzezawy Mariusza Paleja i wykonawcy zadania w spotkaniu wzięła udział także Barbara Korol-Adamczyk, dyrektor SP w Rzezawie.

W ramach inwestycji zostanie wymienione kilkaset starych i nieszczelnych okien. To samo czeka drzwi zewnętrzne, a także niektóre drzwi wewnętrzne.

Docieplone zostaną również ściany budynku, jego strop oraz fundamenty. Zostanie wykonana także nowa elewacja, która wpłynie na poprawę estetyki szkoły. Wyremontowane zostaną schody zewnętrzne i kominy, a także wymienione rynny i rury spustowe.

Modernizacja obejmie ponadto instalację centralnego ogrzewania. Wymienionych na nowe zostanie około czterystu grzejników. Będzie również przeprowadzona wymiana kotłów gazowych oraz całej armatury kotłowni.

W całej szkole zostanie wymienione również oświetlenie na energooszczędne oraz zainstalowana wentylacja mechaniczna z funkcją chłodzenia.Przewidziano też montaż na dachu szkoły paneli fotowoltaicznych.

– Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie to ogromna inwestycja i bardzo potrzebna. Przyczyni się ona do poprawy warunków nauki, obniży koszty ogrzewania budynku szkoły i będzie miała pozytywny wpływ na środowisko. To inwestycja na wiele, wiele lat. Bez otrzymanej dotacji nie bylibyśmy jednak w stanie jej samodzielnie i tak sprawnie przeprowadzić. Dlatego dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do wsparcia naszego wniosku o dofinansowanie tego zadania inwestycyjnego. To tylko pokazuje, że razem można zdziałać naprawę wiele – zaznacza Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Modernizacja energetyczna Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie ma zakończyć się 20 grudnia bieżącego roku. Roboty będą więc bardzo intensywne. Dlatego też od przyszłego tygodnia szkoła będzie zamknięta, a przez czas termomodernizacji zajęcia lekcyjne będą się odbywać w innych placówkach oraz online.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra