- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA BOCHNIA. Radni do Marka Bzdeka: Dlaczego na gminnych imprezach w hali sportowej był alkohol?

- REKLAMA -

O alkohol, który pojawił się na gminnej imprezie zorganizowanej w Hali Sportowej w Łapczycy pytali Marka Bzdeka, wójta gminy Bochnia radni Klubu Nasza Gmina. Podczas dzisiejszej sesji został poruszony także temat finansowania imprez organizowanych w hali, a także doboru gości zapraszanych na te wydarzenia.

Opozycyjnych radnych zbulwersował fakt, że podczas wydarzeń organizowanych w obiektach gminy Bochnia na stołach pojawił się alkohol.

– Kto na to wyraził zgodę – pyta radna Anita Własnowolska-Bielak. I dodaje – W umieszczonym na stronie hali Regulaminie Hali Sportowej, (§ 3. ZASADY KORZYSTANIA, punkt 5., podpunkt 1.) widnieje  zapis o treści: Na terenie Hali Sportowej zabrania się: sprzedaży, podawania, wnoszenia i spożywania alkoholu .

Radni zwracają uwagę, że hala przylega ścianą do budynku szkoły i jest właściwie jej częścią.

– Czy nie mamy tutaj do czynienia z naruszeniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi? Przepisy zabraniają sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych. Zdjęcia z tych imprez widnieją na stronie internetowej Hali Sportowej, publikowane były w lokalnym portalu oraz na portalu społecznościowym FB. Zdjęcia oglądały więc nie tylko dzieci i młodzież z terenu naszej gminy – czytamy w interpelacji.

Co na to wójt? Odpowiedź na tę interpelację poznamy najprawdopodobniej na kolejnej sesji RG. Jest ona zaplanowana na 29 maja.

Pełna treść interpelacji

„W imieniu Mieszkańców Gminy Bochnia zwracamy się z prośbą o informację, z jakich środków zorganizowane były tegoroczne imprezy na Hali Sportowej w Łapczycy? Chodzi o imprezę pn. Bal Seniora oraz Gminny Dzień Kobiet. Prosimy o podanie kosztów zorganizowania tych imprez: wynajem sali, katering, występ Pana Dańca. Mieszkańcy chcieliby wiedzieć ile to wszystko kosztowało i czy imprezy te finansowane były ze środków budżetu gminy. 

Prosimy o informację, dlaczego impreza pn. Gminny Dzień Kobiet została tak właśnie nazwana? Czy wszystkie Mieszkanki gminy miały dostęp do informacji o organizowanej imprezie? Czy wszystkie Mieszkanki  mogły z niej skorzystać. Według informacji umieszczonej na stronie GCK z dnia 09.03.2024 r. zaproszenia trafiły do Kół Gospodyń Wiejskich, druhen z Ochotniczych Straży Pożarnych, Pań z Klub Senior+ w Majkowicach, Klub Senior+ w Brzeźnicy, Klub Senior+ w Nieprześni, Klub Seniora w Stanisłąwicach, Chór Adoramus, Stowarzyszenie Gospel nad Rabą, Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, Kapela Ludowa „Brzeźnicanie” oraz Orkiestra Baczków. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 kobiet. Dlaczego pominięte zostały np. Panie Nauczycielki, Panie Przedszkolanki, Panie pracujące w bibliotekach, które również dbają o dobro i promocję gminy? 

Prosimy o informację, dlaczego na tych imprezach pojawił się alkohol? Kto na to wyraził zgodę? W umieszczonym na stronie Hali Regulaminie Hali Sportowej, (§ 3. ZASADY KORZYSTANIA, punkt 5., podpunkt 1.) widnieje  zapis o treści: Na terenie Hali Sportowej zabrania się: sprzedaży, podawania, wnoszenia i spożywania alkoholu.

Ponieważ Hala Sportowa przylega ścianą do budynku szkoły i jest właściwie jej częścią, prosimy o informację, czy nie mamy tutaj do czynienia z naruszeniem Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi? Przepisy zabraniają sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych. Zdjęcia z tych imprez widnieją na stronie internetowej Hali Sportowej, publikowane były w lokalnym portalu bochnianin.pl oraz na portalu społecznościowym FB. Zdjęcia oglądały więc nie tylko dzieci i młodzież z terenu naszej gminy.

Bardzo prosimy o pilną pisemną odpowiedź na zadane pytania. Prosimy też o podanie podstawy prawnej dokonanych wydatków. Prosimy również o dostarczenie dokumentów księgowych potwierdzających dokonanie wydatków, w tym kosztów ewentualnego transportu zaproszonych gości.

Dołączamy zdjęcia oraz Regulamin korzystania z Hali Sportowej.”

Klub NASZA GMINA
Radni Gminy Bochnia
Anita Własnowolska-Bielak
Jacek Salamon
Witold Kowalski Stanisław Cefal

56 komentarzy

56 Comments

 1. Avatar

  halo

  16 maja 2024 godzina 15:45

  To była raczej kampania wyborcza MB za Państwowe pieniądze i wszyscy to wiedzą nawet Panie z klubów, które zostały w cudzysłowie zaproszone.

  • Avatar

   Wina i kara

   17 maja 2024 godzina 08:56

   Przyjdzie czas, że MB odpowie za wszystko

   • Avatar

    Ktos

    17 maja 2024 godzina 10:53

    Co narzekacie co wybraliście to macie na co wam lekarze wystarczy jak wójt was przytuli wręczy róże,poczęstunek zrobi zdjęcia poskaczecie na imprezie zorganizowanej przez wójta i już nie trzeba lekarza jesteście zdrowi a pieniążki poszły i nie ma na lekarzy.

    • Avatar

     Polak potrafi

     18 maja 2024 godzina 23:58

     W ubiegłym roku na festynie przy Szkole w Łapczycy dostępne było piwo. Tatusiowie spacerowali między dziećmi i z dziećmi z piwskiem w plastikowych kubkach. Wstyd!!!!

    • Avatar

     Robson

     24 maja 2024 godzina 21:35

     Panie Marku przepraszam! Głosowałem za Trusiem i tego bardzo żałuję. Myślałem ,że nowi radni wezmą się ostro do roboty a tu zaczyna się teatr jak w polskim Sejmie.Skończy się tym ,że imprezy organizowane przez Rady Rodziców będą zakazane bo ktoś jest nadgorliwy i świętszy niż papież.To jest hipokryzja do kwadratu.Pracuje w niemczech i tam piwo stoi w skrzynce i nikogo to nie bulwersuje. U nas zawsze znajdą się jacyś nadgorliwi sygnaliści ,którzy wszystko zepsują. Wstyd.Dziwi mnie fakt ,że Łapczyca za Pana kadencji dostała najwięcej a jakoś im się wszystko zapomniało .Szkoda ,że dałem się omotać. Pan nie jest ideałem i wszyscy o tym wiedzą ,ale opozycja według mnie się zaorała.

   • Avatar

    pytajnik

    18 maja 2024 godzina 00:57

    Złamanie art.231 Kodeksu Karnego w związku z przekroczeniem art. 14 ust.1 pkt 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Sa zdjęcia i zeznania świadków. Bzdeku może zacząć się denerwować bo w przypadku skazania za przestępstwo umyślne zostanie pozbawiony stołka wójta. Wtedy nawet nie mógłby być zwykłym nauczycielem. Czy zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa zostało wysłane do Prokuratury ? Polityka karna w tym zakresie jest bezwzględna i żaden poseł nic mu nie pomoże, szczególnie ten załatwiacz z PISu.

  • Avatar

   Polak potrafi

   18 maja 2024 godzina 23:56

   W ubiegłym roku na festynie przy Szkole w Łapczycy dostępne było piwo. Tatusiowie spacerowali między dziećmi i z dziećmi z piwskiem w plastikowych kubkach. Wstyd!!!!

 2. Avatar

  Anonim

  16 maja 2024 godzina 16:43

  Może wreszcie dowiemy się ile pieniędzy wydała gmina na różne imprezy

  • Avatar

   Pozdrawiam.

   16 maja 2024 godzina 20:05

   Szanowni Radni czy Wy nie spożywacie alkoholu wśród dzieci ???!!! , (wesela,imieniny,urodziny,itd,itp) . WYLUZUJ opozycjo i do roboty , przestańcie wyć !!!.Pozdrawiam Was serdecznie.

   • Avatar

    Anonim

    17 maja 2024 godzina 00:10

    Super

  • Avatar

   Były

   16 maja 2024 godzina 20:24

   A dlaczego Wojt nie odpowie obrazu na zadane pytania ? Musi to skonsultować z prawnikiem co może powiedzieć?

 3. Avatar

  Mieszkaniec

  16 maja 2024 godzina 16:44

  Może wreszcie dowiemy się ile pieniędzy wydała gmina na różne imprezy

 4. Avatar

  Ania

  16 maja 2024 godzina 16:47

  Kto płaci ZAiKS od tych imprez?

 5. Avatar

  Jmk232

  16 maja 2024 godzina 19:03

  Impreza była nie do zniesienia na trzeźwo

  • Avatar

   Pozdrawiam.

   16 maja 2024 godzina 20:06

   Szanowni Radni czy Wy nie spożywacie alkoholu wśród dzieci ???!!! , (wesela,imieniny,urodziny,itd,itp) . WYLUZUJ opozycjo i do roboty , przestańcie wyć !!!.Pozdrawiam Was serdecznie.

   • Avatar

    Też serdecznie pozdrawiam

    17 maja 2024 godzina 06:49

    Proszę czytać ze zrozumieniem. Mowa jest o tym, że złamany został regulamin Hali Sportowej. Bulwersujące jest to, że alkohol był na imprezie w Hali Sportowej, która przylega i jest częścią szkoły, a więc mamy kwestię ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Czy Hala Sportowa jest odpowiednim miejscem na tego typu imprezy? Dobrze, że wreszcie ktoś podejmuje niewygodne dla gminy tematy.

    • Avatar

     Vika

     17 maja 2024 godzina 16:31

     Złóżcie zapytanie w trybie zapytania publicznego a skoro został złamany regulamin to złóżcie pismo do starosty, wojewody oraz prokuratury. Może otrzyma naganę lub inną karę

    • Avatar

     Pozdrawiam.

     17 maja 2024 godzina 18:20

     Też serdecznie pozdrawiam…hala sportowa wtedy pełniła rolę lokalu do organizacji w/w uroczystości i nie widzę w tym miejscu nic co by komukolwiek mogło zaszkodzić , lampka wina dla zdrowia .

   • Avatar

    Jmk232

    17 maja 2024 godzina 07:12

    W domu możecie pokazywać dzieciom jak pije się alkohol ale nie w obiektach szkoły bo to zabronione.

   • Avatar

    Jan

    17 maja 2024 godzina 09:09

    Żal tym co nie byli, nie dziwię się bo w Gminie są świetne imprezy. Władze wiedzą co jest potrzebne ludziom w tych ciężkich czasach. Sprzydalo by się odrobina rozrywki tym co cierpią na ból d*py

    • Avatar

     Marek!

     17 maja 2024 godzina 12:40

     Piszesz sam o sobie komentarze? 🙂

   • Avatar

    P 1922

    18 maja 2024 godzina 10:11

    Fajnie jest, tworzyć prawa, obowiązki, rozdawać pieniądze, tu i tam, egzekwować od innych, a samemu ich nie przestrzegać ustalonych zasad i praw. Jest to pobłażliwość i przyzwolenie wyborców że dopuszczają do takich nadużyć. „Nasi reprezentanci” wszakże nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, karnej finansowej, za źle decyzję, za nadużycia, za marnowanie pieniędzy. ty jako szeregowy pracownik ponosisz odpowiedzialność za powierzone mienie, czy źle wykonana decyzję. I to prawie w trybie natychmiastowym. Ale w przypadku władzy tu jest większy problem. A kolejny mandat poparcia, jest przyzwoleniem z waszej strony do dalszych nadużyć. A kto to zmieni raczej nikt, patrzenie i rozliczanie wyciąganie brudów. Może i dobre, bo winni Tula uszy, ale ciszej robią nadal to samo. Do momentu aż skończą się posranie podziały burych i szarych. Nigdy nic się nie osiągnie, do niczego się nie dojdzie. Niczego wspólnie sprawnie się nie stworzy. Pamiętajcie Włodarze że zostaliście wybrani by budować Coś razem wspólnie na zasadzie debaty, tolerancji i konsensusu, jezeli do tego nie dojrzejecie. Kolejne 5 lat będziecie sobie wytykać zapominając o tych dla których macie służyć i poprawiać byt i wizerunek Gminy z którą się utożsamianie. Do roboty staży i nowi

  • Avatar

   jurek

   16 maja 2024 godzina 20:47

   😀

 6. Avatar

  Seniorka

  16 maja 2024 godzina 19:03

  Alkohol jest dla ludzi.Czy widział ktoś gości pijanych . Seniorzy bawili się bardzo dobrze.Dziekujemy i prośmy o jeszcze .

  • Avatar

   Nauczyciel

   16 maja 2024 godzina 20:23

   Oczywiście że alkochl jest dla ludzi ale nie w obiektach szkolnych.Wszedzie w szkolach jest to rygorstycznie przestrzegane podczas różnych zdarzeń okolicznosciowych i tak powinno zostać.

   • Avatar

    Obywatel

    17 maja 2024 godzina 10:08

    Ciekawe??? a jak są pikniki organizowane w szkole w Łapczycy to też jest sprzedawany alkohol.

   • Avatar

    Pablo

    18 maja 2024 godzina 11:15

    Panie uczycielu, jak Pan piszesz alkohol przez „ch”, to się Pan nie wyrywaj do uczenia dzieci czegokolwiek…

  • Avatar

   Obywatel

   16 maja 2024 godzina 20:36

   To sobie zapłacicie

 7. Avatar

  onek

  16 maja 2024 godzina 20:05

  Ale dlaczego inne Panie, nie zostały zaproszone ? Tylko wybrańcy, wynajmowane autobusy może RPK , kto za to wszystko płacił ??? Śmierdząca sprawa !!!

 8. Avatar

  Mieszkanka Łapczycy

  16 maja 2024 godzina 21:04

  Panie Wojcie z innej beczki co się dzieje w ośrodku zdrowia w Łapczycy?
  Czekać na termin do lekarza trzeba tydzień, wypisanie recepty termin za tydzień?
  Dostać się do pediatry graniczy z cudem, Pani recepcjonistka kwalifikuje dziecko pytaniem, a co się dziecku dzieje ? Termin za 4 dni dziecko z goraczka,zapaleniem oskrzeli odsyłane do Bogucic bo u nas w ośrodku nie ma miejsca. Albo na całodobowe do szpitala w którym lekarz pyta czemu lekarz rodzinny nie przyjął!
  Siedlec dzieci z Łapczyca nie chce przyjmować.
  Panie Wojcie czy każdy dobry lekarz musi odejść z naszego ośrodka? W ostatnich latach odeszły 2 wspaniale Panie internistki i super Pan pediatra, teraz kolejna bardzodobra Pani pediatra odchodzi…
  Czy jeden lekarz i Pani Manowska wykończą nasz osrodek ?
  Chodza sluchy ze dentysta będzie leczył nasze dzieci 😀 !!!!

  • Avatar

   Anonim

   16 maja 2024 godzina 21:43

   Taka rzeczywistość, z anginą termin za 5 dni. Po przyjściu do ośrodka zdrowia i prośbie o przyjęcie wykład Pani Doktor 10 minutowy ile to ma pracy, a mogła mmnie w tym czasie przyjąć.Gdy łaskawie mnie przyjęła po 15 minutach siedzenia samotnie za zamkniętymi drzwiami ,(patrzyłam na zegarek), dostałam następny ochrzan za to że przyznałam iż chciałam się dostać do innego ośrodka zdrowia. Przecież jak należę do Łapczycy to tu msm przychodzić bo tam mają swoich pacjentów. Gdzie sens i logika. W Łapczycy czekanie 5 dni na wizytę a do innych ośrodków nie wolno. Kto planuje tydzień wcześniej chorobę?

  • Avatar

   Xxx

   16 maja 2024 godzina 21:44

   Dobrze by było jakby się ktoś tym zajął!!! Bo to co się dzieje w ośrodku to są kpiny.
   Prędzej się umrze niż dostanie do lekarza.
   Żaden porządny lekarz się nie może utrzymać przy dr. F.
   Dorosły wytrzyma z goraczka pare dni ale niemowle, dziecko już nie i kończy się tak że trzeba wyciągnąć 150 i iść prywatnie.

   • Avatar

    Anonim

    16 maja 2024 godzina 22:34

    No w punkt nic dodac nic ujac zeby jeszcze 150 pomogło bo to mało za wizytę

   • Avatar

    Anonim

    16 maja 2024 godzina 23:22

    No i w punkt nic dodać nic ująć zeby jeszcze te 150 pomogło w co wątpie

   • Avatar

    Anonim

    23 maja 2024 godzina 13:23

    Powiedziałem już, przestań się ośmieszać i weź się do roboty 😛

  • Avatar

   Anonim

   17 maja 2024 godzina 07:39

   Cieszcie z tego co macie bo ośrodek w Stradomce ma lekarza rodzinnego dwa razy w tygodniu. Pediatry i dentysty brak została nam poniewierka po calej Gminie lub prywatne gabinety.To jest rozrywkowa i uśmiechnięta Gmina?

  • Avatar

   Kik

   17 maja 2024 godzina 15:48

   Dokładnie tak, dorośli dzieci chorują ale nie ma kto przyjąć bo terminy po 5 dni… trzeba jeździć prywatnie kilka razy do roku.
   Zapisać dziecko na szczepienie tak samo termin na za miesiąc…
   Ciekawie czy w innych gminach też tak jest ! Wątpię.
   Oszczędzać na lekarzach pediatra na pół etatu a dzieci i z łapczycy i z innych miejscowości multum.
   Wójt musi się pokazać! Czyli organizuje imprezy żeby był sławny.

  • Avatar

   łapyłapy cztery łapy

   23 maja 2024 godzina 13:22

   K., weź się do roboty zamiast pierdoły pisać w internetach

 9. Avatar

  Poooola

  16 maja 2024 godzina 21:08

  Owszem, dobrze byłoby znać koszta takich imprez, mimo że jeden z uczestników spotkania Seniorów powiedział mi, że to „nie są aż tak duże koszta jak się wydaje….”, ha ha ha ‍♀️
  A jeśli chodzi o zaproszenie to plakaty „wisiały” na różnych stronach i każda kobieta mogła skorzystać…. do każdej przedszkolanki zaproszenie ma być wysyłane? No bez przesady!

  • Avatar

   Nie wszystkie mogły skorzystać

   17 maja 2024 godzina 06:59

   Na stronie Gminnego Centrum Kultury znajduje się informacja o treści: Zaproszenie na Gminny Dzień Kobiet otrzymały Panie, które na co dzień są zaangażowane w pracę na rzecz lokalnej społeczności i promocję Naszej Gminy. Zaproszenia trafiły do Kół Gospodyń Wiejskich, druhen z Ochotniczych Straży Pożarnych, Pań z Klub Senior+ w Majkowicach, Klub Senior+ w Brzeźnicy, Klub Senior+ w Nieprześni, Klub Seniora w Stanisłąwicach, Chór Adoramus, Stowarzyszenie Gospel nad Rabą, Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, Kapela Ludowa „Brzeźnicanie” oraz Orkiestra Baczków. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 kobiet. A nasze ciężko pracujące na rzecz lokalnej społeczności i promocji gminy: Panie Nauczycielki, Panie Przedszkolanki, Panie pracujące w bibliotekach, panie pracujące w Urzędzie Gminy i jeszcze długo by wymieniać. Im nie należy się róża o podziękowanie za ich pracę?

   • Avatar

    oligofag

    17 maja 2024 godzina 11:52

    Przedszkolanka to dziewczynka uczęszczająca do przedszkola. W Przedszkolach pracują nauczycielki wychowania przedszkolnego

   • Avatar

    Kwinta

    20 maja 2024 godzina 09:09

    A dlaczego nauczycielki a nie sprzątaczki, sekretarki , intendentki? Jeśli praca opozycji ma polegać jedynie na wytykaniu błędów wójtowi to bardzo przykre. Głośno ogłaszacie „służbę”, cała kampania była pokierowana nienawiścią co całkowicie przeczy postawie chrześcijańskiej. Pamiętajcie, że wybrali Was ludzie, żebyście występowali w ich imieniu. Wyjdźcie do ludzi i zapytajcie czego potrzebują. Na pewno nikt nie biegał po szkolnych korytarzach z butelkami wódki. Chętnie przejechałabym się na wasze spotkania, imprezy i zobaczyła jak bardzo jesteście „święci”. Postawą którą zaprezentowaliście na posiedzeniu pokazujecie , że nie liczycie się z własnymi wyborcami a wręcz szkodzicie im, bo kłótnią na pewno im nie pomożecie. Są ważniejsze sprawy niż butelka wina na dniu kobiet więc weźcie się za robotę.

    • Avatar

     Gminny

     20 maja 2024 godzina 09:55

     Proszę obejrzeć sobie obydwie sesję na których wybrano prezydium rady i szefostwo komisji rady .Opozycja nie dostała żadnego stanowiska w tych władzach,dobrym obyczajem było by się władzą częściowo podzielić to oczywiście było by polem do współpracy całej rady.W tej sytuacji wygrani tj.Komitet Marka Bzdeka rządzi samodzielnie a opozycja musi im patrzeć na ręce i słusznie.

     • Avatar

      Kwinta

      20 maja 2024 godzina 12:54

      Radnych wybrali ludzie, jeśli mają się jedynie przepychać z obecną władzą i nic innego nie robić to szkoda było te głosy na Państwa oddawać. Raczej przychylnie nie będzie Pan Wójt patrzył na te miejscowości z których jesteście. Pokazujecie , że nie potraficie współpracować już na pierwszych posiedzeniach.

    • Avatar

     Gminny

     20 maja 2024 godzina 13:45

     Ale ja jestem zwykłym mieszkańcem który gminne płaci podatki a nie radnym tylko rozumiem że przychylność wójta ma być dla wszystkich jednakową czyżby w Naszej Gminie było inaczej?

    • Avatar

     Anonim

     20 maja 2024 godzina 14:11

     Tam gdzie przychylnie patrzył i dużo robił to wybory przegrał

    • Avatar

     A Wójt się liczy z ludźmi?

     20 maja 2024 godzina 22:36

     Pokazał to wychodząc z sesji w momencie, w którym mieszkaniec gminy przedstawiał swoje problemy. Tak słucha ludzi!

  • Avatar

   Teodor

   17 maja 2024 godzina 12:03

   I wreszcie się ktoś za to dziadostwo w gminie bierze, radni opozycyjni brawo z lekarzami problemy a oni za pieniądze podatników się huśtają

 10. Avatar

  piesek

  17 maja 2024 godzina 07:04

  Znając technikę, Marka przerzuci odpowiedzialność no kogoś innego, nie jego decyzje zdementuje i powie GOPS czy giecek.

  • Avatar

   Ciekawe

   17 maja 2024 godzina 11:30

   Pan Wójt był na tych imprezach. Na zdjęciach wygląda raczej na gospodarza imprez – wita gości, wręcza kwiaty. Czy jako gospodarz nie powinien wszystkiego dopilnować? Pani radca prawny też tam była. Czy jako prawnik nie powinna zareagować?

 11. Avatar

  Anonim

  17 maja 2024 godzina 08:16

  No i w punkt nic dodać nic ująć zeby jeszcze te 150 pomogło w co wątpie

  • Avatar

   Krzysiek

   22 maja 2024 godzina 09:49

   Im też się należy, oczywiście. Jednakże panie które dostały zaproszenie, w większości, może z wyjątkiem klubów seniora, angażują się w działania na rzecz gminy nie otrzymując wynagrodzenia za to co robią. W przeciwieństwie do wszystkich zatrudnionych na etatach „w bibliotekach, Urzędzie Gminy i jeszcze długo by wymieniać”. Taka była formuła tego spotkania. Ciężko akurat do tego mieć zastrzeżenia. Chyba że wracamy do czasów gdzie wszystko ma być po równo.

 12. Avatar

  Trzeba było głosować inaczej

  17 maja 2024 godzina 12:48

  Teraz narzekacie. Ponarzekacie jeszcze 5 lat. Pod koniec pewnie będą bale, wycieczki, święta na koszt gminy a wy, ludziska, znów ich wybierzecie. Cała gmina prawicowa a głosuje na takich ludzi…

 13. Avatar

  pytajnik

  18 maja 2024 godzina 01:04

  Czy radni wiedzą , że to mogło być złamanie art.231 Kodeksu Karnego w związku z przekroczeniem art. 14 ust.1 pkt 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Sa zdjęcia i zeznania świadków. Bzdeku może zacząć się denerwować bo w przypadku skazania za przestępstwo umyślne zostanie pozbawiony stołka wójta. Wtedy nawet nie mógłby być zwykłym nauczycielem. Czy zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa zostało wysłane do Prokuratury ? Polityka karna w tym zakresie jest bezwzględna i żaden poseł nic mu nie pomoże, szczególnie ten z PISu, który jest na wielu fotkach z Bzdekiem.

 14. Avatar

  Gminny

  20 maja 2024 godzina 13:46

  Ale ja jestem zwykłym mieszkańcem który gminne płaci podatki a nie radnym tylko rozumiem że przychylność wójta ma być dla wszystkich jednakową czyżby w Naszej Gminie było inaczej?

 15. Avatar

  Ocena

  23 maja 2024 godzina 07:40

  Gdzie komentarz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra