- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Co Bochniacy wiedzą o podatkach? – pytali przedstawiciele Klubu Konfederacji

- REKLAMA -

Klub Konfederacji Bochnia przeprowadził sondę uliczną dotyczącą tematu podatków. W parku Uzbornia oraz na Rynku bocheńskim działacze klubu sprawdzali wiedzę mieszkańców na temat codziennego obciążenia podatkowego.

  • Czy wiemy czym jest i kiedy przypada dzień wolności podatkowej?
  • Czy wiemy jakie płacimy podatki?
  • Co to jest kwota brutto i netto?
  • Jakie mamy obowiązujące progi podatku dochodowego w Polsce?
  • Takie i inne pytania działacze klubu zadawali w formie luźnej dyskusji spotkanym przechodniom.
  • Dlaczego taka akcja?

W marcu 2017 roku został opublikowany raport: „Czego Polacy nie wiedzą o podatkach.”, przeprowadzony na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPiP). Jak czytamy w publikacji, „21% Polaków jest przekonana, że nie płaci żadnych podatków, ani PIT-u, ani CIT-u, ani nawet VAT-u”.

– Obciążenie podatkowe w naszym kraju jest bardzo duże. Nieustannie pozwalamy sobie na dokładanie nowych „opłat” przez państwo, co powoduje, że dopiero w skali roku w czerwcu zaczynamy pracować na siebie. Polacy powinni być nieustannie edukowani i uświadamiani, że aby stymulować rozwój gospodarczy i godnie żyć, obywatele powinni mieć jak najwięcej pieniędzy „w swoich kieszeniach”. Mnożenie biurokracji, etatyzmu, centralizacji, kolejnych państwowych instytucji nie służy postępowi i wolności gospodarczej – komentują działacze Klubu Konfederacji Bochnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra