- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Brawo! Powiat Bocheński drugi w Małopolsce w szczepieniu dla Niepodległej

Aż 135 osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 podczas zorganizowanej 11 listopada przez starostwo w Bochni akcji „Szczepimy się dla Niepodległej”. Akcja odbywała się w 13 miejscowościach w Małopolsce. Najwięcej osób zaszczepiło się w Krakowie 218 oraz właśnie w Bochni.

Mobilny punkt szczepień działał na bocheńskim Runku w czwartek 11 listopada od 10:00 do 16:00. Szczepienia były wykonywane jednodawkowym preparatem Johnson &Johnson lub szczepionką Pfizer.

Na szczepienie nie było wymagana wcześniejsza rejestracja. Pierwszą dawką mogły się zaszczepić osoby jeszcze niezaszczepione. W czasie akcji możliwe też było szczepienie trzecią, przypominającą dawką szczepionki, jeśli od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19 upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Starostwo Powiatowe w Bochni wsparła firma IGLOO More Than Cooling użyczając lodówkę, do przechowywania szczepionek. Poza Bochnią akcje szczepień towarzyszyły obchodom święta niepodległości w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Brzesku, Chrzanowie, Gorlicach, Limanowej, Miechowie, Nowym Targu, Oświęcimiu, Proszowicach i Wadowicach. Pierwszych 100 osób w każdym punkcie otrzymało biało-czerwone flagi.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra