- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Borzęcin. Blisko 8 mln zł na budowę Strefy Aktywności Gospodarczej

- REKLAMA -

Kolejna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 trafi do gminy Borzęcin. Tym razem Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał 7, 9 mln zł na budowę Strefy Aktywności Gospodarczej w Borzęcinie. Wniosek przygotowany przez samorząd uzyskał maksymalną możliwą liczbę punktów i został sklasyfikowany na pierwszym miejscu listy projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania.

Przedmiotem projektu jest stworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej w miejscowości Borzęcin, przysiółek Borek. Inwestycja obejmie kompleksowe uzbrojenie wchodzących w zakres projektu działek w infrastrukturę niezbędną do prowadzenia działalności gospodarczej. 

Zakres planowanego do realizacji zadania obejmuje: prace przygotowawcze, w tym oczyszczenie terenu i przebudowę linii telekomunikacyjnej, budowę ok. 890 metrów kanalizacji opadowej wraz z podłączeniem do działek, pompowni, 580 metrów kanalizacji sanitarnej wraz z podłączeniem do działek, pompowni i oczyszczalni ścieków, sieci wodociągowej o długości ponad 1,6 km, sieci oświetlenia ulic, w tym linii kablowej o długości ponad 600 metrów oraz 20 słupów oświetleniowych LED, szafy sterującej i oświetlenia przejścia dla pieszych, dróg wewnętrznych z ciągiem pieszym, placem do zawracania, przepustami oraz zjazdami do działek oraz budowę 2 pylonów informacyjnych.

Zadanie realizowane będzie w ramach formuły „Zaprojektuj i wybuduj”. To już kolejne dofinansowanie pozyskane przez samorząd gminy Borzęcin w ostatnich miesiącach. W sumie od początku roku pozyskano ze środków zewnętrznych – unijnych i krajowych niebagatelną kwotę blisko 14,5 miliona złotych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra