Chcą pomóc Polakom na Wileńszczyźnie, a zwłaszcza dzieciom. Mowa o przedstawicielach Stowarzyszenia Bocheńscy Patrioci, którzy po raz kolejny organizują zbiórkę darów.
Podczas najbliższej akcji odwiedzimy przede wszystkim dzieci z gminy Podbrzezie, przedszkola w Anowilu i Glinciszkach, szkołę Gimnazjum im. Tadeusza Konwickiego w Bujwidzach, a także Hospicjum im. Bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie – wylicza Grzegorz Pałkowski ze Stowarzyszenia.
Tym razem organizatorzy akcji zbierają: słodycze, art. szkolne, nowe zabawki, nowe pluszaki, żywność długoterminową i chemię gospodarczą, ale także dla hospicjum: rękawice nitrylowe (S,M,L), podkłady jednorazowe (60×90), pieluchy (M, L), Rękawice myjące suche nienasączone, piankę do mycia chorych (np. Tena, Seni), lek melilax pedratic.
Zbiórka trwa do 8 grudnia, dary można dostarczać do punktów stacjonarnych:
- Dziennik Podawczy Urzędu Miasta Bochnia (ul. Kazimierza Wielkiego 2)
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej
- Szkoła Podstawowa w Grobli
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drwini
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mikluszowicach
- Szkoła Podstawowa w Uściu Solnym
- Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu (zbiórka zakończona)
Partnerzy i firmy wspierające akcję: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium, Contimax SA, OSP Bieńkowice, Stowarzyszenie Bocheńskie, Design Colors Print Dawid Halczyński, Caritas przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni, SwissRecruiter, Zakład Produkcji Cukierniczej JIW.
Razem z organizatorami zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji; szkoły, instytucje, sponsorów, a także osoby prywatne (kontakt: bochenscypatrioci@wp.pl ).
Zbiórkę można wesprzeć również poprzez portal Zrzutka TUTAJ
Wileńszczyzna to ziemia odebrana Polsce, przez wieki związana z polską tradycją i kulturą tworzyła Rzeczpospolitą. Wielka część naszej tożsamości narodowej, to o niej pisał Mickiewicz, za nią tęsknił Słowacki. Na Uniwersytecie Wileńskim powstawała, krzepła i rozwijała się polska nauka. Po II wojnie światowej, za przesuniętą na zachód granicą pozostali Polacy, do dziś zmagający się z niezliczonymi trudnościami i problemami. Polacy, którzy nigdy z ojczystej ziemi nie wyjeżdżając znaleźli się nagle za granicą Polski. Z pokolenia na pokolenie zmagają się z trudnym losem, a mimo wszystko dalej są Polakami, chcą żyć jak w Polsce, krzewią wartości kultury polskiej, kultywują tradycje narodowe Polski. Wspierajmy ich w zachowaniu polskości. Pokażmy że los Polaków z kresów, z Wileńszczyzny, nie jest nam obojętny.