- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

BOCHNIA. Piękny finał zbiórki makulatury. Zgromadzili ponad 26 ton papieru i kartonów! ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Po wakacyjnej przerwie w sobotę 2 września przy kościele św. Jana Nepomucena została przeprowadzona druga w tym roku zbiórka makulatury na misje. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Makulaturę przynosili do kontenerów dorośli, młodzież, dzieci i bardzo małe dzieci.

-Udało się zebrać 26 720 kg zużytego papieru i tektury. Trzy osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na wykończenie następnych klas szkolnych przekazaliśmy 5 700 Zbiórka makulatury przebiegała bardzo sprawnie, dzięki zaangażowaniu i ofiarnej pracy grupy wolontariuszy, osób dorosłych i młodzieży z parafii św. Jana Nepomucena, za co składamy im gorące podziękowania – podkreśla Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom i wychowawcom za organizowanie zbiórek makulatury w swoich placówkach.

Tym razem do akcji „Makulatura na misje” włączyły się: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce, Ochronka Sióstr Służebniczek – Przedszkole Niepubliczne w Bochni.

Do zbiórki włączyły się również: Parafia św. Małgorzaty w Dębnie i Parafia św. Stanisława BM w Zasowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Lipnicy Murowanej, Sport-Relax – Sklep Sportowy, Galeria Rondo, Marek Machaj F.H. MAREX,  Studio K w Łapczycy,  Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni.

-Ze słowami wdzięczności zwracamy się do bocheńskich sklepów, instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje” dodaje Maria Ślusarz.

Dzięki sobotniej zbiórce i ludziom o otwartym sercu dzieci w szkole i przedszkolu będą się uczyć w dużo lepszych warunkach.

Szczególne słowa wdzięczności przesyła s. Kolbena – koordynatorka budowy Centrum Dziecka w Yuande –stolicy Kamerunu i informuje, że w czerwcu w  przedszkolu i szkole podstawowej rok szkolny ukończyło 350 dzieci, w tym 29 uczniów ukończyło szkołę podstawową i wszyscy zdali egzaminy do szkoły średniej. S. Kolbena dziękuje za wszystko, co robimy, za trud w zbiórce makulatury i za każdy rodzaj pomocy dla biednych dzieci. Zapewnia nas o codziennej modlitwie w intencji wszystkich darczyńców, oraz prosi o modlitwę.

Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:  

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra