- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bochnia. Maciej Kuszlik nowy prezes Kopalni Soli w Bochni pracę rozpocznie w czerwcu

Fot. Patryk Salamon
- REKLAMA -

Szef bocheńskiej kopalni soli czeka na Walne Zgromadzenie Wspólników. Ma się ono odbyć w czerwcu. Podczas tego spotkania zostanie zatwierdzony kandydat wyłoniony podczas konkursu przeprowadzonego pod koniec kwietnia.

O tym, że bochnianin Maciej Kuszlik został prezesem kopali soli Portal Bochnia Brzesko z bliska napisał jako pierwszy. Decyzja zapadła 26 kwietnia podczas spotkania Rady Nadzorczej bocheńskiej spółki.

Pochodzący z Bochni Maciej Kuszlik na 46 lat, jest absolwentem I LO w Bochni ( rocznik 1973) i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Do tej pory pracował w jednej z krakowskich firm. Nowy prezes zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Rojka, któremu 3-letnia kadencja zakończyła się 28 lutego.

6 komentarzy

6 Comments

 1. bochniak

  13 maja godzina 16:23

  Mam nadzieję, ze nowy Pan Pezes nie będzie powtarzać za burmistrzem bzdur : – No ale co Bochnia będzie miała z otwarcia dla ruchu turystycznego Szybu Sutoris…
  Bo to jest – jak mówił kiedys prezes wszystkich prezesów – oczywista oczywistość.
  Po pierwsze – zwiększy ilość ludzi przebywających w ścisłym centrum miasta , co automatycznie poprawi kondycje tutejszych sklepów , restauracji i zwiększy atrakcyjność pobliskich lokali z których wiele to obecnie pustostany.
  Po drugie – poprawi znajomość naszego miasta wsród turystów , ktorzy na razie jadąc autokarem do szybu Campi zapamiętają z Bochni tylko prowizoryczny zjazd z autostrady i parking na Campi.
  Po trzecie – poszerzy ofertę turystyczna Kopalni Soli o tzw. krótką trasę : Campi – Sutoris ( lub w odwrotnym kierunku), co wbrew pozorom wcale nie musi oznaczać straty finansowej lecz moze nawet zwiększyc obroty ( i zwiekszyć zyski firmy) . Warunkiem jest tu jednak odpowiednia reklama w milionowej aglomeracji Krakowa ( dziś jest wielkie ZERO – podobnie jak jest z promocją miasta Bochni ).
  A po czwarte – podkreślać będzie wielowiekowy i trwały związek Bochni z Kopalnią Soli.

 2. Quart

  13 maja godzina 19:29

  Bochniak idź się leczyć. Pół roku pracował szyb sutoris i jedyne co Bochni s zyskała to wściekłość i niezadowolenie turystów za jeżdżenie w korkach i opóźnienia. Nie masz pojęcia co mówisz. Idź zajmij się czymś bardziej pożytecznym.

  • bochniak

   13 maja godzina 20:20

   Nie wiesz że „wściekłość i niezadowolenie” z korków ulicznych i braku parkingów w centrum Bochni wykazują nie tylko turyści lecz przede wszystkim mieszkańcy Bochni???!!!!
   Czy przez ostatnie 8 lat kolejni prezesi Kopalni chociaż 1 raz pisemnie próbowali upomnieć burmistrza, żeby wziął się do roboty i zabrał się za rozwiązanie tego problemu, który przeszkadzał w działalności turystycznej Szybu Sutoris ??? Nigdy !!!!! Ale podobno współpraca miasta i kopalni była bardzo dobra.
   Może przy organizacji kolejnych Barbórek i odznaczaniu się dyplomami …

   • Wuwerty

    14 maja godzina 07:42

    Tu się zgadzam. Ostatni prezes to była żenada. Etaciki, ordery, odznaczenia i na tym się jego kadencja skończyła. Ludzie nie chcą żadnych sklepików zwiedzać tylko kopalnie. I trzeba im to wygodnie udostępnić a nie narażać na złe opinie o kopalni z powodów logistycznych. Dość jyz mam tego ględzenia o Sutorisie. Nie ma infrastruktury tj poczekalni, parkingu i miejsca gdzie turyści mogą spokojnie oczekiwać na zjazd. Jest oblesna żabka czy inny gad, sklep zielarski i ciucholand. Tyle miasto ma do zaoferowania,

 3. xx

  13 maja godzina 21:16

  turyści przybywają do kopalni nie do sklepików w rynku. Jasne?

  • Ala

   14 maja godzina 07:42

   Chociaż jeden mądry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra