- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NASZ NEWS. Rada Nadzorcza kopalni wybrała prezesa. To 46-letni Maciej Kuszlik

Fot. Wojtek Salamon
- REKLAMA -

Decyzja o wyborze nowego prezesa zapadła wczoraj późnym wieczorem, podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Kopalni Soli w Bochni. Rozpoczęło się ono o 16, a zakończyło ok. godz. 21. Wybór musi jeszcze zaakceptować Minister Energii, ale to tylko formalność.

Pochodzący z Bochni Maciej Kuszlik na 46 lat, jest absolwentem I LO w Bochni ( rocznik 1973) i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Do tej pory pracował w jednej z krakowskich firm. Nowy prezes zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Rojka, któremu 3-letnia kadencja zakończyła się 28 lutego.

W sprawie wyboru prezesa odbyły się dwa konkursy. Podczas pierwszego, komisja składająca się z członków Rady Nadzorczej Spółki Kopalnia Soli w Bochni nie wybrała kandydata.

Żadna z dziewięciu osób ubiegających się o stanowisko prezesa Kopalni Soli w Bochni nie spodobała się Radzie Nadzorczej. – Wszyscy spełnili wymogi formalne. Ocenialiśmy jednak całe spektrum innych uwarunkowań – mówiła na początku lutego Joanna Tołłoczko-Kulikowska, przewodnicząca RN Kopalni Soli w Bochni.

14 lutego przewodnicząca zrezygnowała z kierowania Radą Nadzorczą Kopalni Soli w Bochni. Jej skład uzupełnił Józef Gawron, były wicewojewoda Małopolski, obecnie radny Województwa Małopolskiego.

Pod koniec lutego poseł Włodzimierz Bernacki przyznał się portalowi Bochnia Brzesko z bliska, że w sprawie kopalni rozmawiali razem z poseł Józefą Szczurek-Żelazko z  ministrem Grzegorzem Tobiszowskim z Ministerstwa Energii.

– Pan minister przyznał, że w tej sprawie potrzebuje czasu do namysłu i analizy. Decyzja o rozstrzygnięciach zapadnie w nieodległej perspektywie czasowej. Pod uwagę brane są osoby, które uczestniczyły w pierwszym konkursie, te osoby nie zostały przekreślone. Nie ukrywam, że wspieramy te kandydatury, które są związane bezpośrednio z Bochnią oraz kopalnią. A dodatkowo mają silne wsparcie załogi – powiedział poseł Włodzimierz Bernacki.

Na początku kwietnia ponownie przesłuchano kandydatów, było ich siedmiu. Tym razem w konkursie nie wziął udziału dotychczasowy prezes Zbigniew Rojek.

-Zrezygnowałem z przyczyn osobistych – zdradził Portalowi Bochnia Brzesko z bliska prezes Rojek.

W sprawie wyboru prezesa pięcioosobowa Rada Nadzorcza KS w Bochni była jednomyślna.

– Kandydaci odpowiadali na pytania, które punktowaliśmy. Pan Maciej Kuszlik wypadł najlepiej. Wszystkim nam spodobała się jego wizja rozwoju kopalni, mówił spójnie, merytorycznie, zrobił bardzo dobre wrażenie – mówi Jolanta Juza, przewodnicząca RN Kopalni Soli w Bochni.

Oficjalnie Maciej Kuszlik rozpocznie pracę w kopalni, po Walnym Zgromadzeniu Wspólników. Powinno się ono odbyć do końca czerwca 2019 roku. Już teraz jednak nowy prezes może przyglądać się temu, co się dzieje w kopalni.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Anonim

  29 kwietnia 2019 godzina 14:25

  No i dobrze.

 2. Avatar

  xx

  29 kwietnia 2019 godzina 14:34

  No i dobrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra