- REKLAMA -
- REKLAMA -
Pielgrzymka

Bochnia. Grupa nr 3 PPK z Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni wyruszyła na Jasną Górę

Fot. Małgorzata Więcek-Cebula
- REKLAMA -

Po mszy św. odprawionej dziś rano przez bp. Leszka Leszkiewicza kilkudziesięcioosobowa grupa pielgrzymów, której przewodniczy ks. Paweł Skraba wyruszyła z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Bochni. Pielgrzymi do Częstochowy dotrą za siedem dni. Wejście zaplanowane jest na sobotę.

Grupa zatrzymała się jeszcze w Bazylice św. Mikołaja, by pomodlić się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Bocheńskiej. Z pielgrzymami na chwilę spotkał się jeszcze ks. proboszcz Ryszard Podstołowicz, życząc szczęśliwej wędrówki.

Przez cały ten czas trwania pielgrzymki Portal Bochnia Brzesko z bliska będzie towarzyszył jej uczestnikom, a to za sprawą codziennych fotorelacji przygotowywanych przez naszego redakcyjnego kolegę – Maksymiliana Trusia.
Będziemy pokazywać uczestników pielgrzymki, ich trud, ale też radość wędrówki, która jest świetnym przykładem rekolekcji w drodze.

Pokażemy też osoby, bez których organizacja tego wydarzenie nie byłaby możliwa. To między innymi Jarosław Leśniak, który w pielgrzymce bierze udział już po raz 35, ale spora grupa młodych mocno zaangażowanych ludzi.
Dziś pielgrzymi, mają do przejścia spory, bo około 30 km odcinek z Bochni do Strumian, gdzie zaplanowano pierwszy nocleg. Nie będzie to łatwa wędrówka, choćby ze względu upał.

– Na pewno jednak damy radę – przekonuje ks. Paweł Skraba, przewodnik grupy 3, który pielgrzymkę prowadzi po raz pierwszy, do tej pory z Bochni na Jasną Górę wędrował z pielgrzymami ks. Roman Łagosz.

Oprócz naszego portalu materiały z pielgrzymki będzie można znaleźć także na  Kulturalnej Bochni.

Ks. Paweł Skraba, przewodnik grupy 3 PPK na Jasną Górę

Bez tych młodych ludzi, organizacja pielgrzymki nie byłaby taka prosta

 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra