- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Bocheński szpital w pełnej gotowości covidowej. Przyjmuje pacjentów także z Brzeska i Limanowej

- REKLAMA -

Szpital Powiatowy w Bochni nie zlikwidował oddziału covidowego. Dysponuje on 20 łóżkami. Trafiają tu pacjenci nie tylko z powiatu bocheńskiego, ale także ze szpitala w Brzesku i Limanowej.

– Wczoraj mieliśmy zajęte 15 łóżek. Sądzę jednak, że po zniesieniu obostrzeń liczba pacjentów wymagających hospitalizacji będzie rosła – mówi dr Stanisław Górski koordynator COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Bochni.

Takie rozwiązanie jest pokłosiem decyzji wojewody, która nakłada na szpital w Brzesku jedynie obowiązek posiadania 6 łóżek dla osób z podejrzeniem COVID-19 – znosi natomiast obowiązek zabezpieczenia łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem. Podobnie jest w Limanowej.

-Związane to jest z mniejszą ilością zachorowań w Małopolsce i brakiem konieczności dysponowania takimi łóżkami w każdym szpitalu. Pacjenci, u których w trakcie diagnostyki potwierdzony zostanie COVID-19, będą przetransportowani do najbliższego szpitala dysponującego miejscami, czyli między innymi do Bochni – wylicza w rozmowie z portalem Bochniazbliska.pl Monika Mikołajek-Burek, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Brzesku.

3 komentarze

3 Comments

 1. Rozia

  05 lutego 2021 godzina 17:17

  Wstyd dla Bochni i władz. To już nie ma zasłużonych Polaków czy Bochnianie.ile za to samo?

  • Iga

   06 lutego 2021 godzina 22:51

   Więcej łóżek i pacjentów znaczy jeszcze mniejszą opiekę nad nimi

 2. Iga

  06 lutego 2021 godzina 22:52

  Więcej łóżek i pacjentów znaczy jeszcze mniejszą opiekę nad nimi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra