Wydarzenia

Bal charytatywny dla Ani. Kolejna piękna inicjatywa, która ma pomóc chorej na raka mieszkance Trzciany

Na 12 października w świetlicy w Łąkcie Górnej zaplanowano Bal Charytatywny. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie zmagającej się z nowotworem 43-letniej Ani Dudzik z Trzciany.

U 43-letniej kobiety, mamy dwójki dzieci lekarze zdiagnozowali glejaka IV stopnia. O tym, że jest poważnie chora Ania dowiedziała się zaledwie kilka miesięcy temu. Kobieta przeszła operację. Guza nie udało się jednak wyciąć w całości.

By maksymalnie podnieść szansę, Ania otrzymuje chemię i radioterapię, ale na ten typ nowotworu to wszystko nie wystarczy. By wygrać z tak ciężkim nowotworem, potrzebny jest specjalne i innowacyjne leczenie nowatorską metodą OPTUNE.

Ta innowacyjna metoda polega na podłączeniu specjalnych elektrod, które generują silne pole elektryczne prądu zmiennego przez mózg do komórek nowotworowych. W przeciwieństwie do chemioterapii, nie powoduje dodatkowych uszkodzeń w innych częściach ciała.

Leczenie metodą Optune daje duże szanse, a przy tym ogranicza maksymalnie skutki uboczne, jakie niesie za sobą standardowe leczenie onkologiczne.

Metoda ma jednak wadę, jest nią bardzo wysoki koszt leczenia. Rodzina nie jest w stanie poradzić sobie z tak ogromnym obciążeniem, dlatego prosi o pomoc.

Dla Ani została uruchomiona zbiórka

TU MOŻESZ WEPRZEĆ ANIĘ

Jej znajomi i przyjaciele organizują też wydarzenia, które pomagają w zgromadzeniu funduszy.

We wrześniu w Leszczynie odbył się piknik dla Ani, podczas którego zebrano 40 tys. zł.

Teraz zaplanowano Bal Charytatywny. W organizację przedsięwzięcia włączył się wójt Gminy Trzciana oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Trzciana.

ZOBACZ TAKŻE:

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Chcacy pomóc

    04 października godzina 20:57

    A gdzie mozna dowiedzieć sie na jakie konto mozna wplacac ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra