- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Andrzej Potępa Starosta Brzeski: czekamy na wnioski rządowej komisji

- REKLAMA -

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Brzeskiego została poruszona sprawa restrukturyzacji służby zdrowia, w tym szpitali powiatowych. Powołana pod koniec roku rządowa komisja ma wypracować wnioski, które mają być przedstawione pod koniec lutego.

-Czekamy na te wnioski z niecierpliwością – podkreśla Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego. -Wszyscy mamy na uwadze, że celem jest tu pacjent. Jeśli zaproponowane rozwiązania będą służyły pacjentowi, sprawią, że zmniejszą się kolejki, łatwiej będzie dostać się do specjalistów, to takie rozwiązania poprzemy. Przede wszystkim chodzi przecież o dobro pacjenta. To jest najważniejszy aspekt – podkreśla Andrzej Potępa.

Rada powiatu brzeskiego, podobnie jak inne rady powiatowe wystosowała apel, by w pracy rządowej komisji wziął udział przedstawiciel Związku Powiatów Polskich.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  ochrona zdrowia

  09 lutego 2021 godzina 16:32

  Starostwo jest organem założycielskim więc finansuje takie placówki i ma prawo wiedzieć czy dalej inwestować w coś co może zostanie zabrane.Pani redaktor zapytałbym dyr.szpitala w Brzesku p.Smołuchy kiedy wypłaci zaległe dodatki covidowe dla pracowników a mianowicie od 1 grudnia nikt pieniędzy nie widział na oczy a to finansuje NFZ nie starostwo i pieniądze są natomiast gdzie zostały ulokowane to dopiero jest pytanie????????

 2. Avatar

  Anonim

  20 marca 2021 godzina 18:02

  Normalnie wszystko postaremu pisowcy bez masek szpital bez kolejek na korytarzu ale dostać się do lekarza WARA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra