- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Alarmy przeciwpowodziowe w kilku gminach na południu powiatu ZDJĘCIA

- REKLAMA -

W związku z intensywnymi opadami deszczu, znaczącym wezbraniem rzek i potoków zostały ogłoszone alarmy przeciwpowodziowe w kilku gminach na południu powiatu bocheńskiego.

Intensywny deszcz doprowadził do tego, że o godz. 16.50 w Lipnicy Murowanej ogłoszono alarm powodziowy. Zdecydowanie podniosła się woda w Uszwicy. Sytuacja już jest opanowana, a woda opada. Dla bezpieczeństwa strażacy rozłożyli rękaw zabezpieczający przed zalaniem wokół kościółka św. Leonarda.

– Problemy pojawiły się na drogach gminnych. Intensywny deszcz uszkodził chodnik przy drodze powiatowej w Lipnicy Górnej – powiedział w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl. Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej.

Z niepokojem w niebo patrzą też mieszkańcy Łapanowa. Przy Stradomce ustawiana jest około 200 metrowa zapora, która ma wzmocnić wał, w tym miejscu w którym tydzień temu woda się przelała.

– Wiemy, że do Łapanowa idzie fala, bowiem padało na terenach położonych powyżej Łapanowa. Musimy być przygotowali – mówi Andrzej Śliwa, wójt Łapanowa.

Kilkunastominutowe intensywne opady deszczu nie oszczędziły też Trzciany. W związku z gwałtownym wezbraniem wody w rzekach o godzinie 17.30 wójt Trzciany ogłosił alarm przeciwpowodziowy na terenie tej gminy.

– Woda na szczęście już opada. Z informacji, jakie uzyskaliśmy, w nocy nie są przewidywane duże odpady deszczu. Jesteśmy jednak przygotowani – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Cezary Stawarz, wójt Trzciany

Alarm ogłoszono także na terenie gminy Żegocina. Niewielki potok przepływający przez centrum gminy zmienił się dziś po południu w rwącą rzekę.


4 komentarze

4 Comments

 1. Zatroskany

  29 czerwca godzina 18:50

  Ciekawe kiedy wał na potoku chodenicki zostanie naprawiony przy większej ulewie znów dojdzie do tragedii. Mimo że minął tydzień straż nie miała czasu wypromować wody z pod mostu na Majora Bacy .pokazuje to tylko gdzie władze bochni mają mieszkanicow

  • Zatroskany 3

   29 czerwca godzina 20:37

   Z chodenic jest poseł który ma to i owo w programie. Ma możliwość się wykazać, czy tylko jego działania będą po tragedii zza pleców prezydenta..

   • B

    29 czerwca godzina 22:10

    Pan posel pieknie poprawial pompe przed kamerom polsatu news .Ktura to telewizja dziwnie się zjawila na miejscu .Dodam ze pan posel jest czestym gosciem tej stacji

 2. K

  29 czerwca godzina 20:46

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra