- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

„Akuszerki” Sabiny Jakubowskiej mają szansę stać się filmowym hitem!

Fot. Wydawnictwo relacja
- REKLAMA -

„Akuszerki” Sabiny Jakubowskiej mają szansę stać się filmowym, a może nawet serialowym hitem. Zainteresowanie powieścią wyraziła sama Agnieszka Holland, która doceniła filmowy język i pasjonującą historię „Akuszerek”.

-Już wiemy, że w projekt będzie zaangażowana też Magdalena Łazarkiewicz, reżyserka i scenarzystka, prywatnie siostra Agnieszki Holland. Trzymamy mocno kciuki za szybką ekranizację i dobre wieści, już z planu filmowego i ogromnie gratulujemy naszej autorce Sabinie Jakubowskiej – napisali na FB przedstawiciele Wydawnictwa Relacja, które wydało „Akuszerki”

Powieść Sabiny Jakubowskiej to saga rodziny akuszerek, której akcja toczy się od XIX wieku do połowy XX wieku na terenach historycznej Galicji. Autorka z rozmachem kreśli wciągającą i świetnie skonstruowaną narrację, umiejscawiając opowieść w niezwykle burzliwych czasach historycznych przed i w trakcie wielkiej wojny, kiedy Polska była pod zaborami, a jej ludność stanowiła bardzo zróżnicowaną etnicznie grupę. To porywająca historia o odważnych kobietach, które niosły pomoc o każdej porze dnia i nocy. Bohaterstwo akuszerek objawia się nie w wielkich czynach, ale niezłomności, trudzie podtrzymywania i dawania życia.

Książka ukazała się nakładem Grupy Wydawniczej Relacja w lutym 2022 roku. „Akuszerki” szybko zdobyły serca czytelników, książka została zgłoszona do prestiżowych „Paszportów Polityki” i otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    StephenKing

    06 marca 2023 godzina 13:26

    Super! Świetna wiadomość!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra