- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

27-latek na poddaszu domu urządził uprawę konopi. Sprawa się wydała, gdy odwiedzili go policjanci

- REKLAMA -

Mieszkaniec Bochni został zatrzymany po tym, jak policjanci znaleźli w jego mieszkaniu znaczne ilości marihuany. Oprócz posiadania ściętych i wysuszonych liści tej rośliny mężczyzna prowadził również uprawę zabronionych konopi w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu. Zatrzymanemu 27-latkowi przedstawiono zarzut uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających za co grozi nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z KPP w Bochni ustalili, że na jednej z bocheńskich posesji prowadzony jest proceder uprawy nielegalnych konopi indyjskich.

Ponadto policjanci przypuszczali, że w domu zamieszkałym przez 27-latka może znajdować się duża ilość gotowego do użycia narkotyku w postaci suszu marihuany.

-Aby zweryfikować posiadane informacje kryminalni udali się na miejsce, gdzie zastali 27-letniego mieszkańca posesji. W trakcie przeszukania pomieszczeń domu policjanci ujawnili kilka worków z suszem marihuany o łącznej wadze 0,8 kg, a także 18 krzewów konopi indyjskich w zróżnicowanej fazie wzrostu – wylicza Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Plantacja zlokalizowana była na poddaszu domu w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu wyposażonym w oświetlenie wspomagające rozwój roślin.

Kryminalni zabezpieczyli susz, krzewy oraz nasiona konopi i sprzęt, który 27-latek wykorzystywał do uprawy marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury w Bochni.

Usłyszał zarzut uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających i został objęty dozorem Policji. Decyzję w sprawie podejrzanego podejmie sąd. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 27-latkowi grozi kara do 10 lat.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Chruba Bechta

  21 czerwca 2020 godzina 11:52

  Tak…. przechodzili i wpadli sobie na przeszukanko. ;))).

 2. Avatar

  prawda

  23 czerwca 2020 godzina 11:47

  hah to jest susz ? to jakieś ścinki liści ,co nie zrobi milicja żeby pogrązyć obywatela masakra za jego podatki hehe planty wyglądaja gorzej niż idz i nie wracaj, co za czasy żeby tak marnować pieniążki podatników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra