- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

1,7 mln zł na rozbudowę ulicy Szkolnej w Krzeczowie

- REKLAMA -

Mariusz Palej wójt Rzezawy odebrał od Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka czek w wysokości ponad 1,7 mln zł na rozbudowę ulicy Szkolnej w Krzeczowie.

W Starostwie Powiatowym w Wieliczce wręczono symboliczne czeki na realizację inwestycji w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg. W spotkaniu wzięli udział minister Andrzej Adamczyk, posłowie: Józefa Szczurek-Żelazko i Wiesław Krajewski, Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. 

Dotacje trafiły w sumie do czternastu samorządów z powiatu wielickiego, proszowickiego, brzeskiego i bocheńskiego. Gmina Rzezawa otrzymała dokładnie 1 703 257 zł.

Dzięki tym środkom samorząd będzie mógł przystąpić do rozbudowy ulicy Szkolnej w Krzeczowie, na którą gotowa jest już dokumentacja projektowa. Całkowita wartość tej niezwykle ważnej i wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji wynosi ponad 2,7 mln zł. Otrzymana dotacja stanowi więc ogromne wsparcie finansowe i pozwoli na sprawną realizację tego zadania.

Rok temu Gmina Rzezawa otrzymała już dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na modernizację ulicy Szkolnej w Krzeczowie. Opiewała ona wówczas na kwotę w wysokości ponad 913 tys. zł. Gmina Rzezawa wycofała się jednak z realizacji tej inwestycji ze względu na bardzo wysokie ceny, jakie potencjalni wykonawcy inwestycji zaoferowali podczas postępowania przetargowego. Teraz okazuje się, że był to strzał w przysłowiową dziesiątkę, ponieważ kwota otrzymanej dotacji zwiększyła się blisko dwukrotnie.

Modernizacja ulicy Szkolnej obejmie odcinek drogi od ulicy Krakowskiej biegnący koło szkoły podstawowej oraz sali gimnastycznej aż do drogi wybudowanej kilka lat temu prowadzącej do działek budowlanych i pól.  W ramach inwestycji ulica Szkolna, która jest obecnie bardzo wąska, zostanie znacząco poszerzona. Będzie posiadać dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 5 metrów. Na jej końcu zostanie utworzone miejsce dla samochodów służące do zawracania. Inwestycja zakłada także zaprojektowanie mostu nad znajdującym się tam ciekiem wodnym. Wybudowany zostanie także chodnik. Utworzone zostanie również wyniesione przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Pojawi się ponadto oświetlenie uliczne. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola, a także mieszkańców okolicznych domów.

Pragnę serdecznie podziękować Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi, Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie, Marszałkowi Województwa Małopolskiego Witoldowi Kozłowskiemu, a także posłom a w szczególności Józefie Szczurek -Żelazko za otrzymane wsparcie. Dzięki środkom, które trafiły do Gminy Rzezawa, wykonamy kolejną niezwykle ważną i potrzebną inwestycję, jaką jest rozbudowa ulicy Szkolnej w Krzeczowie. Przyczyni się to do dalszego rozwoju naszej Gminypodkreśla Wójt Mariusz Palej.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  gość

  20 lutego 2023 godzina 20:56

  Jak muchy do g…. się zlatują które z nich dołożyło chociaż własną złotówkę na tą inwestycję????Wszystko z pieniędzy podatników , i po co ten szum jak jeszcze nic nie ma?

  • Avatar

   Gość P

   22 lutego 2023 godzina 03:44

   Możesz po-marudzić i nic innego- nie dołożysz do przebudowy, tej drogi „do pól” –

 2. Avatar

  Fantastycznie

  21 lutego 2023 godzina 02:07

  Brawa dla Pani Józefinki.

 3. Avatar

  Obserwator

  22 lutego 2023 godzina 08:21

  To ten nowy chodnik wykonany 2 lata temu pójdzie do kasacji a droga za takie pieniądze bedzie ślepo zakończona bez połączenia z Kaczencem.Troche kulawa ta gospodarnosc władzy gminnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra