- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Proszówki. Osiem drużyn z Małopolski w XII Spartakiadzie Strzeleckiej WTZ – ZDJĘCIA

- REKLAMA -

XII Spartakiadę Strzelecką WTZ zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej Proszówki.

Zawody odbyły się dzięki życzliwości i pomocy dyrekcji I LO w Bochni, gdzie na strzelnicy odbywała się część sportowa zawodów.  Głównym sędzią rywalizacji sportowej w strzelaniu do tarczy, tak jak w poprzednich latach był prezes Ogniska „Promień” pan Mieczysław Balicki.

Patronat honorowy nad w/w zawodami objął Starosta Bocheński.  

Po zakończeniu części sportowej zawodów wszyscy uczestnicy przybyli do budynku Domu Pielgrzyma „Bursa”, gdzie uroczystego wręczenia medali, dyplomów, pucharów i nagród dokonali zaproszeni goście: starosta Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak, przedstawiciel PCPR Bochnia Dorota Stachowicz, właściciel firmy „Astat” Piotr Waśniowski oraz sędzia główny zawodów Mieczysław Balicki.

W rywalizacji sportowej próbowała również swoich sił kadra z poszczególnych WTZ-ów.

Klasyfikacja indywidualna zawodów:

1 miejsce Angelika Gajda WTZ Proszówki 95pkt

2 miejsce Marcin Wójcik  WTZ Proszówki 93pkt

3 miejsce Ryszard Fraczek  WTZ Łyszkowice 92pkt

4 miejsce Grzegorz Jasiński WTZ Kraków os. Górali 19 92pkt

5 miejsce Tomasz Pawełczak WTZ Łyszkowice 92pkt

6 miejsce Janusz Widlak WTZ Zawada Uszewska 90pkt

Klasyfikacja drużynowa zawodów:

1 miejsce WTZ Łyszkowice 382pkt

2 miejsce WTZ Zawada Uszewska 370pkt

3 miejsce WTZ Proszówki 368pkt

4 miejsce WTZ Kraków os. Górali 19 294pkt

5 miejsce WTZ Stróże 251pkt

6 miejsce WTZ Siołkowa 192pkt

7 miejsce WTZ Kraków ul Łanowa 43 93pkt

8 miejsce WTZ Łapanów 84pkt

Organizatorzy Spartakiady serdecznie dziękują sponsorom- Starostwu Powiatowemu w Bochni i panu Piotrowi Waśniowskiemu firma „Astat” za ufundowanie nagród drużynowych i indywidualnych dla zawodników biorących udział w XII Spartakiadzie Strzeleckiej WTZ na strzelnicy sportowej w I LO w Bochni.

 

4 komentarze

4 Comments

 1. Lider

  18 listopada godzina 17:39

  Kolejny udany sukces WTZ. Po licznych perturbacjach i walce o „przetrwanie” widać same pozytywy waszych działań. Prężnie działając w środowisku sprawnych inaczej dajecie pozytywny przykład tolerancji i akceptacji. Chwali się działanie Starostwa i lokalnych przedsiębiorców w wsparciu takich inicjatyw. Brawo dla was i dla zawodników bo ich celność w strzelaniu robi wrażenie.

 2. Maliniak i Karwowski

  19 listopada godzina 08:13

  Super inicjatywa.. W czasach Gdy nie docenia się pracy z osobami niepełnosprawnymi..nalezy pamiętać.. Ze takie.. Propagowanie…które jest dobre.. Dla osób z niepełnosprawnością
  Jest najbardziej na tak.. Więc jak najwięcej takich i innym podobnych imprez..prawdopodobne jest to jedyna tego typu impreza sportowa w kraju.. Dlatego tym bardziej należy to docenić..

 3. Jarek

  19 listopada godzina 19:18

  Dzięki temu, że WTZ nadal działa w Proszówkach możliwa jest nie tylko rewalidacja i integracja młodzieży sprawnej inaczej, ale także znakomita promocja dla powiatu bocheńskiego, bowiem w rywalizacji sportowej biorą udział uczestnicy z różnych zakątków Małopolski. Te pozytywy dostrzegają obecni Starostowie, którzy starają się być razem z uczestnikami WTZ, a nie obok nich jak to bywało w przeszłości. Życzę by trud pracy jaki wkłada kadra WTZ w organizację różnego rodzaju zawodów sportowych i spotkań integracyjnych znajdował odzwierciedlenie nie tylko w satysfakcji i uznaniu, ale także w pomocy i dobrym finansowaniu działalności placówki!

 4. strzelający

  21 listopada godzina 20:35

  Różnego typu zawody organizowane przez tą placowkę, dają możliwość pokazania wszystkim zdrowym ludziom, ze niepełnosprawni tez wiele potrafią,a chorym, iz można wyjsc z domowych zaciszy i w wesoły sposób integrowac sie z innymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra