Sport

Liga okręgowa: Zapowiedź 19. kolejki. Czy Olimpia znów odjedzie rywalom?

Fot. Marcin Kalinowski

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem 19. kolejki wydaje się być mecz Jadowniczanki z Rylovią. Oba zespoły w poprzednim sezonie zajęły miejsca na podium. Choć w obecnych rozgrywkach radzą sobie słabiej, przynajmniej na razie, to jednak wciąż postrzegane są jako jedne z najsilniejszych zespołów. W pozostałych spotkaniach również nie powinno zabraknąć emocji. Meczem ostatniej szansy dla Tarnavii będzie starcie z LKS-em Gnojnik. Porażka już niemal ostatecznie przekreśli szanse tego zespołu na utrzymanie w lidze okręgowej.

19. kolejka:
sobota, 27. kwietnia:
Tarnavia Tarnawa – LKS Gnojnik 17:30

Olimpia Bucze – Strażak Mokrzyska 17:30

Novi/Rzezawianka Rzezawa – Naprzód Sobolów 17:30

Olimpia Kąty – Radłovia Radłów 16:00

Orzeł Dębno – Raba Książnice 17:30

Jadowniczanka Jadowniki – Rylovia Rylowa 17:00

niedziela, 28. kwietnia:
Sokół Maszkienice – Arkadia Olszyny 17:00

Tarnavia rundę wiosenną rozpoczęła od pięciu porażek. W tej sytuacji faworytem spotkania będzie LKS Gnojnik, który choć również zajmuje pozycję w dolnej części tabeli, to jednak prezentuje się ostatnio znacznie lepiej od drużyny z Tarnawy. W ostatnich dwóch meczach zespół z Gnojnika zdobył cztery punkty i nie stracił choćby jednego gola.

O każdy punkt walczyć musi Olimpia Bucze. W 19. kolejce zespół podejmie zespół Strażaka Mokrzyska, który na pewno nie jest zadowolony ze swoich dotychczasowych wyników. Goście na pewno będą zdeterminowani i powalczą o zwycięstwo, ponieważ tylko zdobycie kompletu punktów pozwoli im zachować choćby iluzoryczne szanse na ponowne włączenie się do walki o awans.

Ciekawe, jak na pierwszą porażkę w rundzie zareaguje Naprzód Sobolów. Wicelider przed tygodniem przegrał 1:2 z Olimpią Kąty i nie wykorzystał okazji, by zająć fotel lidera. Teraz drużyna na wyjeździe zmierzy się z Rzezawianką i będzie faworytem meczu. Drużyna z Rzezawy musi bronić się przed spadkiem, więc z pewnością nie zabraknie jej determinacji.

Znajdująca się w doskonałej formie Olimpia Kąty podejmie Radłovię. Lider wygrał wszystkie pięć spotkań od początku rundy, więc w starciu z drużną z Radłowa należy stawiać ją w roli faworyta. Po tym, jak swój domowy mecz z Olimpią przegrał Naprzód, to właśnie lider może pochwalić się najlepszym bilansem wyników na własnym stadionie – 8 zwycięstw, 1 remis. Radłovia w obecnym sezonie prezentuje się solidnie, ale w tym meczu będzie ciężko wywalczyć choćby remis.

Fatalne wyniki w ostatnich meczach zanotował Orzeł Dębno. Niedawny lider przegrał już cztery spotkania z rzędu. Teraz drużyna podejmie coraz lepszą Rabę Książnice i wcale nie będzie faworytem tego spotkania. Beniaminek po słabej rundzie jesiennej znacznie poprawił formę i choć nadal znajduje się w bardzo trudnym położeniu, to jednak jest już znacznie bliżej zespołów zajmujących wyższe pozycje. Szykuje się ciekawe spotkanie.

Hitem tej kolejki będzie mecz Jadowniczanki z Rylovią. Zespół z Jadownik w lidze prezentuje spore wahania formy, ale wygrał za to rozgrywki Pucharu Polski w podokręgu brzeskim. Być może osiągnięcie takiego sukcesu wpłynie pozytywnie na zespół. Rylovia wciąż nie składa broni w walce o awans. Strata do Olimpii jest jednak spora, więc ewentualna strata punktów w Jadownikach byłaby katastrofą. Szykuje się zacięte spotkanie.

Ciekawie zapowiada się starcie Sokoła Maszkienice z Arkadią Olszyny. Pierwszy z zespołów na wiosnę prezentuje się lepiej niż jesienią, za to Arkadia nieco osłabła po rewelacyjnej pierwszej rundzie. W tabeli wciąż wyżej są jednak goście, dlatego trudno wskazać faworyta. Teoretycznie Arkadia wciąż liczy się w walce o najwyższe pozycje, natomiast Sokół wciąż nie może być pewny utrzymania, dlatego oba zespoły mają o co walczyć.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 18 41
2. Naprzód Sobolów 18 36
3. Rylovia Rylowa 18 33
4. Arkadia Olszyny 18 32
5. Orzeł Dębno 18 31
6. Strażak Mokrzyska 18 29
7. Jadowniczanka Jadowniki 18 28
8. Radłovia Radłów 18 24
9. Sokół Maszkienice 18 23
10. LKS Gnojnik 18 20
11. Novi/Rzezawianka Rzezawa 18 20
12. Olimpia Bucze 18 18
13. Raba Książnice 18 16
14. Tarnavia Tarnawa 18 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra