Sport

Liga okręgowa: Rylovia rozbiła Rabę, Jadowniczanka z kolejnym zwycięstwem

Za nami 10. kolejka. Najbardziej zadowolona może być po niej drużyna Rylovii, która wygrała wysoko z Rabą Książnice, a do tego powiększyła przewagę nad Naprzodem Sobolów, który zaliczył potknięcie w Jadownikach. Skromne, ale bardzo cenne zwycięstwa odniosły zespoły Szreniawy, Sokoła Borzęcin i Arkadii Olszyny.

Sokół Maszkienice 0-5 Orzeł Dębno 14:00

Kto był najsłabszy w lidze po czterech kolejkach obecnego sezonu? Jadowniczanka Jadowniki, która przegrała wszystkie spotkania tracąc w nich 15 goli. Kto jest najlepszy licząc mecze od 5. do 10. kolejki włącznie? Oczywiście także Jadowniczanka, która wygrała 5 spośród 6 meczów w tym okresie. Teraz ekipa z Jadownik ograła pewnie Naprzód Sobolów. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie, gdy dwa gole dla gospodarzy zdobył Konrad Kurzywilk, a jedno trafienie dołożył Tomasz Gałka i ustalił wynik na 3-0. Jadowniczanka jest już 5. w tabeli, natomiast Naprzód utrzymał 2. miejsce, ale wzrosła strata tego zespołu do Rylovii.

Kolejny raz dobrą grę w destrukcji zaprezentował zespół Szreniawy. To wystarczyło, by skromnie pokonać Olimpię Bucze i zdobyć bezcenne 3 punkty. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 23. minucie Dawid Brydniak. Beniaminek wygrał spotkanie 1-0, mimo że strzelec gola w 68. minucie został ukarany czerwoną kartką, dzięki czemu awansował na 10. miejsce. Olimpia spadła na 13.

Trwa passa meczów bez wygranej Strażaka Mokrzyska. Tym razem drużyna zremisowała na własnym boisku z Olimpią Kąty. Goście prowadzili od 50. minuty po trafieniu Macieja Maciasia, ale tuż przed końcem punkt dla drużyny Strażaka uratował Marek Handzlik. Taki rezultat z pewnością nie zadowolił żadnej z drużyn, ale przynajmniej nadal mają one dość bezpieczną przewagę nad zespołami z najniższych miejsc.

Sobota to nie był dobry dzień dla zespołów, które występowały w roli gości, ponieważ porażki doznał także LKS Gnojnik, który w Borzęcinie zmierzył się z Sokołem. Zwycięstwo ekipie beniaminka zapewnił gol Dawida Mularza, który na listę strzelców wpisał się w 76. minucie. Dzięki zdobyciu kompletu punktów Sokół wspiął się na 11. pozycję, natomiast goście z Gnojnika spadli na 12.

Wiedząc o porażce Naprzodu bardzo zmotywowana do meczu z Rabą Książnice przystąpiła Rylovia. Efekt był taki, że zespół z Rylowej pokonał zajmującą 3. miejsce drużynę aż 7-0. Wprawdzie do przerwy było tylko 1-0 po golu zdobytym przez Krzysztofa Sikorę, ale tuż po zmianie stron rozwiązał się worek z bramkami. Aż 4 zdobył Piotr Chruściel, a po jednej Jakub Łucarz i Adam Wojewoda. Dzięki zwycięstwu Rylovia umocniła się na 1. miejscu i nad Naprzodem ma już 4 punkty przewagi. Mimo porażki Raba utrzymała się na najniższym stopniu podium.

Niezwykle ważne zwycięstwo wywalczyła ostatnia w tabeli Arkadia Olszyny. Gospodarze podejmowali Radłovię i nie byli faworytem meczu, ale zdołali pierwsi strzelić gola. Jego autorem został Karol Waśko. Wydawało się, że goście zdołają odwrócić losy meczu, ale nic takiego nie miało miejsca. Na domiar złego Radłovia skończyła mecz w dziewięciu po czerwonych kartkach dla Maksymiliana Wiszniewskiego i Michała Pawlika. Po skromnym zwycięstwie Arkadia 1-0 nadal pozostała na 14. miejscu, ale od Olimpii Bucze traci już tylko punkt. Radłovia nadal jest 4.

Jedynym zespołem, który zdołał w tej serii gier wygrać na obcym boisku był Orzeł Dębno, który wysoko pokonał słabnący Sokół Maszkienice. Goście objęli prowadzenie po golach Karola Ogara i Szymona Michałka, a jeszcze przed przerwą czerwoną kartką ukarany został Dawid Curyło z Sokoła. Gospodarze nie zdołali już nawiązać walki. Losy rywalizacji rozstrzygnęły dwa gole Ogara, który skompletował hat-tricka, oraz trafienie Leszka Kutka i mecz zakończył się wynikiem aż 0-5. Sokół w ostatnim czasie spisuje się fatalnie i z każdą kolejką osuwa się w tabeli. Orzeł awansował na 7. pozycję.