- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Koszykówka. MUKS Poznań okazał się za mocny dla bochnianek

- REKLAMA -

W niedziele zawodniczki MOSIR w Bochni rozegrały kolejne zaległe spotkanie w lidze, tym razem gościliśmy u siebie w hali mocną drużynę z Poznania, która legitymuje się bilansem meczowym 4 wygrane 1 przegrana.

Contimax MOSiR Bochnia – MUKS Poznań 62 – 73

  (18:18,19:16,10:23,15:16)

Początek spotkania wyrównany, gospodynie zagrały szybki i skuteczny basket. Pod koszami brylowały Monika Malinowska i Anna Krawiec, które w pierwszej kwarcie zdobyły 10 punktów. W drugiej kwarcie bochnianki „prowadziły grę” bardzo dobre wejście zaliczyła Sara Marczyk, która w kilka minut zdobyła  4 punkty i 3 przechwyty. Contimax wyszedł na 5 punktowe prowadzenie. Pierwszą połowę zakończono wynikiem 37 – 34 dla Contimax-u.

Podrażnione rywalki w 3 kwarcie przeprowadziły zmasowany atak i szybko wyszły na 7 punktowe prowadzenie, sama Zięmborska zdobyła 10 punktów w 10 minut. Bochnianki straciły skuteczność i szala spotkania coraz bardziej przechyla się na stronę MUKS-u.

W ostatniej kwarcie ambitne zawodniczki MOSiR próbowały odrobić straty, jednak przyjezdne kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie wywiozły 2 punkty.

– Mimo przegranej zaliczam ten mecz do bardzo udanych. Dziewczyny dały z siebie wszystko i walczyły o każda piłkę, ale niestety wysoka przegrana w 3 kwarcie przesądziła o wyniku spotkania. Jesteśmy w trudnym momencie, ponieważ po miesięcznej przerwie od gry i chorobach w zespole staramy się wrócić jak najszybciej na właściwy tor i odbudować formę sprzed przerwy. Wierzę że nam się to uda i w końcu będziemy ponownie cieszyć się z wygranych – mówi trenerka bochnianek Małgorzata Misiuk.

Contimax MOSiR Bochnia: Julia Natkaniec 16, Monika Malinowska 14, Anna Krawiec 9, Natalia Mazur 8, Magdalena Puter 5, Sara Marczyk 4, Karolina Wilk 3, Aisza Buczek 2, Julia Fortuna 1.

Trener Małgorzata Misiuk, asystent trenera Rafał Sroka.

MUKS Poznań: Aleksandra Zięmborska 20, Weronika Woźniak 18, Weronika Papiernik 12, Magdalena Ratajczak 10, Eliza Łakoma 8, Wiktoria Piotrowska 2, Marta Masłowska 2, Nicola Batura 1, Nicole Gryzińska 0, Natalia Juskowiak 0.

Relacja video TUTAJ

Kolejne spotkanie Contimax MOSiR Bochnia rozegra już w środę 18.11 na wyjeździe z AZS Politechnika Korona Kraków (godz. 19.00).

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra