- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Koszykówka. Finały U-14 nie dla bochnianek

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni był jednym z gospodarzy Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski U14 Kobiet. Klub gościł zespoły grupy II: UKS Trójkę Żyrardów, Widzew Łódź i UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Drużyna MOSiR Bochnia ostatecznie wywalczyła III miejsce.

Koniec marzeń o finałach – stwierdził ze smutkiem trener bochnianek Łukasz Nabielec. – Nie powalczymy o medale Mistrzostw Polski u 14 – Po znakomitym występie w ćwierćfinale MP U14, drużyna MOSIR Bochnia przystępowała ponownie w roli gospodarza do turnieju półfinałowego.

Rozkład sił wskazywał zdecydowanego faworyta do awansu w postaci drużyny z Żyrardowa. Tak też się stało, gdyż UKS Trójka wygrała wszystkie swoje mecze dość wyraźnie i w roli kandydata do złotego medalu znalazła się w finale. Sprawy awansu miały rozegrać się pomiędzy drużynami z Łodzi i Bochni już w 1 meczu. Po znakomitym starcie i wysokim prowadzeniu po 3 kwartach – bochnianki prowadziły różnicą 14 punktów. Niestety ostatnia kwarta przyniosła sporo nerwowości. Błędy w ataku oraz słaba obrona ,pozwoliła rozwinąć skrzydła Widzewowi, który nie mając nic do stracenia – zaczął kryć wysoko i agresywnie. Ponownie niecelne rzuty wolne oraz nieporadność w wyprowadzaniu piłki wdzierają się w szeregi bochnianek. Na 30 sekund przed końcem spotkania Widzew wychodzi na 2 punktowe prowadzenie oraz „dowozi” szokujące zwycięstwo. Cała Bochnia w szoku. Łzy i niedowierzanie. Niestety sport potrafi być brutalny i tego też doświadczyć musiały młode 14 latki z Bochni.

Zasługiwaliśmy na awans – mówił trener bochnianek – nasze dziewczyny mają spory potencjał i pozostaje niedosyt po tych półfinałach. Wielka szkoda – dodał.

Najlepsze zawodniczki drużyn:
Oliwia Sokołowska – UKS Trójka Żyrardów
Oliwia Janicka – Widzew Łódź
Maria Stolarska – MOSiR Bochnia
Oliwia Płóciennik – UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski

MVP Katarzyna Grzywna – UKS Trójka Żyradów

MOSiR Bochnię reprezentowały: Iga Florkiewicz, Amelia Gajek, Aleksandra Gołas, Julia Kolarz, Maja Kot, Monika Kowalska, Natalia Kowalik, Róża Lekka, Natalia Nadratowska, Klaudia Palej, Nina Skrzypak, Anna Sobaś, Maria Stolarska, Nikola Więcek, Maja Zębala. Trenerem bocheńskiego zespołu jest Łukasz Nabielec

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra