PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

IV liga. Pewne zwycięstwa Okocimskiego i GKS Drwinia

Za nami już trzecia kolejka rozgrywek IV ligi. Dodajmy, że kolejka szczęśliwa dla zespołów z naszego regionu. Okocimski CANPACK Brzesko oraz GKS Drwinia odniosły zasłużone zwycięstwa zostawiając w pokonanym polu odpowiednio Poprad Rytro oraz Barciczankę Barcice. W ten weekend pauzował BKS Bochnia.

Okocimski CANPACK Brzesko – Poprad Rytro 2-0 (1-0)
Bramki:
Dawid Lizak 6′, Łukasz Kulig 72′
Okocimski: Nikodem Śnieg – Jakub Baran, Łukasz Kulig, Sergiusz Kostecki, Maciej Pawlik – Jakub Duda, Michał Grzesicki (65′ Marcin Woda), Arkadiusz Goryczka, Michał Waśko (75′ Kacper Ciuruś), Przemysław Bury (65′ Jakub Ogar) – Dawid Lizak (82′ Sebastian Greń).
Poprad: Jakub Bieniek – Bogusław Gołdyn, Grzegorz Ciężobka, Paweł Szczepanik, Adam Buk, Grzegorz Duda, Hubert Wardęga (Arkadiusz Janikowski), Bartosz Nowakowski (30′ Kamil Lizoń), Stanisław Gołdyn (80′ Piotr Jabłoński), Nikolas Kaćmarćik (87′ Michał Izworski), Mateusz Poczkajski.

Okocimski po trzech meczach ma już sześć punktów. Piwosze w sobotę pokonali 2-0 Poprad Rytro. Mecz bardzo dobrze ułożył się dla gospodarzy. Już w 6 minucie bramkę dla miejscowych zdobył Dawid Lizak wykorzystując podanie Michała Waśko. W pierwszej połowie oba zespoły miały okazje do zmiany wyniku. W ekipie gospodarzy wynik podwyższyć mogli Dawid Lizak, Przemysław Bury oraz Arkadiusz Goryczka. Warto też odnotować pewną grę bramkarza brzeszczan – Nikodema Śniega.

Po zamianie stron jako pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. Po ponad godzinie gry bliski pokonania bramkarza gości był rezerwowy Jakub Ogar. Chwilę później gola mogli strzelić ponownie Lizak oraz Marcin Woda – kolejny rezerwowy. Co się jednak odwlecze… W 72 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Sergiusz Kostecki a do siatki gości piłkę skierował Łukasz Kulig, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Piwoszy.

Okocimski ostatecznie pokonał Poprad i z sześcioma punktami zajmuje 4. lokatę. Już w najbliższy weekend brzeszczanie udadzą się na trudny teren do Gorlic na mecz z Glinikiem.

GKS Drwinia – Barciczanka Barcice 5–2 (2-2)
Bramki: Michał Guja 20′, Roman Stepankov 26′-k., 52′, Kamil Augustyn 48′, Rafał Ciesielski 69′ – Marek Maślejak 8′, 24′.
GKS: Mateusz Cieśla -Kirył Krasowski, Dominik Pieprzyca (79′ Mateusz Krokosz),Kamil Augustyn, Rafał Ciesielski, Mateusz Kaczmarczyk (84′ Patryk Ćmak), Michał Guja, Błażej Gumuła (72′ Damian Bochenek), Kamil Czajkowski (58′ Michał Bajda), Jakub Ptak (77′ Jakub Jędras), Roman Stepankov.
Barciczanka Barcice: Kacper Rejentowicz – Piotr Saratowicz, Maciej Nowak, Mateusz Migacz, Sebastian Leśniak, Patryk Grądziel, Mateusz Jurczak, Szymon Pogwizd (56′ Artur Majchrowski), Jakub Wąsowicz (56′ Grzegorz Kudelczyk), Marek Maślejak, Daniel Szeliga (84′ Patryk Buchman).

Ostre strzelanie zafundowały sobie jedenastki GKS Drwinia i Barciczanki. Przed meczem wydawało się, że goście rzucą gospodarzom wyzwanie i zwieszą im wysoko piłkarską poprzeczkę. Początek meczu rzeczywiście potwierdzał te przypuszczenia. Już w 8 minucie goście wyszli na prowadzenie po kapitalnym strzale Maślejaka. Wyrównał po 20 minutach gry Michał Guja korzystając z zagrania Błażeja Gumuły. Radość z wyrównania wśród gospodarzy nie trwała jednak krótko, gdyż już w 24 minucie kolejną bramkę strzelił Maślejak. Pierwsza część meczu zakończył asię remisem 2-2 dzięki skutecznemu wykorzystaniu rzutu karnego przez Romana Stepankowa.

W drugiej części meczu strzelali już tylko gospodarze, którzy zdominowali rtywali tuż po wznowieniu gry bramkami z 48 minuty (Kamil Augustyn) oraz 52 minuty (Stepankow, dla którego była to już czwarta bramka w sezonie). Wynik ustalił Rafał Ciesielski, dla którego było to pierwsze trafienie w nowych barwach. Drwinianie mają sześć punktów i zajmują w tabeli 5. miejsce. W następny weekend podopieczni Mateusza Stańca podejmą Poprad Muszyna.

Wyniki: 3. kolejki: