Sport

IV liga. Już dzisiaj derby powiatu bocheńskiego

Fot. Marcin Kalinowski

Słoneczna pogoda, dzień wolny od pracy i… możliwość wzięcia udziału w ciekawych piłkarskich wydarzeniach, tak zapowiada się pierwszy dzień maja dla kibiców piłki kopanej w powiatach bocheńskim i brzeskim. W Bochni derby z GKS Drwinia, w Brzesku starcie z Orkanem.

Pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy Okocimskiego Brzesko, którzy zmierzą się z Orkanem Szczyrzyc. Oba zespoły dzielą tylko dwa punkty różnicy. Wyżej w tabeli, na 7. miejscu, jest Orkan. Jeśli Piwosze pokonają swoich dzisiejszych rywali awansują nie tylko pierwszej szóstki klasyfikacji, ale wykonają jeden z ostatnich wymaganych kroków w drodze do utrzymania.

W Bochni derby powiatu bocheńskiego. Jak zawsze w takich meczach zapowiada się ciekawa sportowa rywalizacja, w której wystąpią zawodnicy wcześniej reprezentujący barwy rywala. Oba zespoły są w trudnej sytuacji dlatego też komplet punktów dla jednych i drugich są niezbędne w kontekście uniknięcia spadku do V ligi. W lepszej sytuacji jest BKS. Nie tylko z racji pełnienia roli gospodarza, ale też i przewagi 4 punktów. Na wiosnę oba zespoły zmierzyły się w finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Bochnia. Wówczas w rzutach karnych lepszy okazał się GKS. Kto dzisiaj będzie górą?

Plan 23. kolejki:

Okocimski Brzesko – Orkan Szczyrzyc 15:00
BKS Bochnia – GKS Drwinia 15:30
Glinik Gorlice – Limanovia Limanowa 16:00
Tarnovia Tarnów – Unia Tarnów 17:30
Barciczanka Barcice – LKS Szaflary 16:00
Lubań Maniowy – Dunajec Zakliczyn 16:00
Watra Białka Tatrzańska – Poprad Muszyna – odwołany
Olimpia Pisarzowa – Sandecja II Nowy Sącz 0-3 walkower

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. selo

    01 maja godzina 09:33

    Drwinia powoli upada i zaraz zniknie z 4 ligi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra