IV liga: GKS wygrał w Szczyrzycu

To była bardzo udana kolejka dla zespołów z środkowej Małopolski. Po sobotnich sukcesach BKS-u Bochnia i Okocimskiego Brzesko wczoraj trzy punkty w wyjazdowym starciu z Orkanem Szczyrzyc zdobył GKS Drwinia. Wyczyn podopiecznych trenera Mateusza Stańca jest tym bardziej godny docenienia, że w obecnym sezonie Orkan wygrał aż siedem spośród dziewięciu poprzednich domowych spotkań i zajmował przed 17. kolejką wysoką piątą pozycję.

Orkan Szczyrzyc 1:3 GKS Drwinia
Marcin Kurek 83′ – Grzegorz Mus 27′,34′, Sebastian Palonek 87′

Orkan Szczyrzyc: Krzysztof Piwowarczyk, Józef Gargas, Sławomir Boczoń, Tomasz Olejarz (Maciej Śliwa 46), Dawid Korczab (Piotr Śmierciak 46), Marcin Kurek , Adrian Mrózek, Krzysztof Piekarczyk (Rafał Augustyn 72), Michał Tabor, Marcin Krywoborodenko (Damian Wsół 74), Bartłomiej Limanówka, rezerwa: Rafał Augustyn, Kamil Świerczek, Michał Augustyn

GKS Drwinia: Andrei Chillari, Damian Bochenek, Mateusz Krokosz, Bartłomiej Kudelski, Grzegorz Mus (Paweł Salamon 89), Roman Stepankov, Michał Bajda (Maciej Grójec 69), Mateusz Motłoch (Bartłomiej Cebula 59), Jakub Berliński (Błażej Gumuła 69), Mateusz Kaczmarczyk, Sebastian Palonek (Patryk Ćmak 89)

Drwinianie od początku spotkania prezentowali się bardzo dobrze. W 9. minucie mocny strzał oddał Bartłomiej Kudelski, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Bohaterem meczu został Grzegorz Mus, który zdobył dwa gole w odstępie siedmiu minut. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale kontaktową bramkę zdobyli dopiero w 83. minucie, kiedy do siatki trafił Marcin Kurek. GKS wprawdzie zdołał szybko podwyższyć prowadzenie, a trafienie zaliczył Sebastian Palonek, jednak podopieczni trenera Stańca nie uniknęli nerwowej końcówki. Orkan otrzymał bowiem rzut karny, ale pojedynek z Michałem Taborem wygrał dobrze spisujący się w bramce drwinian Andrei Chillari. GKS ostatecznie wygrał 3:1 i awansował na 8. pozycję.

Zespół z Drwini, podobnie jak BKS Bochnia, wygrał drugi mecz w rundzie wiosennej i ma obecnie cztery punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej 13. Lubaniem Maniowy. Już w środę GKS zagra na własnym boisku z BKS-em w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Będzie więc okazja przekonać się, który zespół znajduje się w lepszej dyspozycji. Zapowiada się ciekawe spotkanie.