PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

I PLF: BSF ABJ wygrał wysoko po raz kolejny DUŻO ZDJĘĆ

Wczorajsze spotkanie z GKS-em Futsal Nowiny było hitem 10. kolejki w grupie południowej. Dobrze spisujący się w ostatnim czasie rywal w pierwszej połowie był równorzędnym rywalem dla podopiecznych trenera Marcina Waniczka, ale najpierw popełnił dwa kuriozalne błędy przy wyprowadzaniu piłki, a po przerwie w drużynie gospodarzy doskonale zaprezentował się Piotr Matras. W efekcie, choć do pewnego momentu mecz był zacięty, BSF ABJ wygrał aż 7-1 i zrównał się dorobkiem punktowym z Gredarem Futsal Team Brzeg, który zajmuje 1. miejsce.

Drużyna z Nowin bardzo dobrze rozpoczęła mecz i przejęła inicjatywę w pierwszym fragmencie meczu, ale w 3. minucie niespodziewanie popełniła fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki z obrony. Niefrasobliwość rywali wykorzystał Mateusz Krzymiński, który wepchnął piłkę do bramki… plecami. Goście szybko zdołali się podnieść i wyrównali po ładnej podcince Marcina Talera.

Goście nadal próbowali zdominować BSF, ale dobrze między słupkami, po raz kolejny w tym sezonie, spisywał się Jakub Smoleń. W 9. BSF ponownie objął prowadzenie, tym razem po szybkim ataku. Miłosz Mochel podał do Jakuba Maślaka, który oddał strzał w „krótki róg”, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Zespół z Nowin nadal prezentował się nieźle, ale nie potrafił przełamać dobrze zorganizowanej obrony bochnian. W 19. minucie BSF podwyższył prowadzenie po bardzo ładnej dwójkowej akcji. Mateusz Matlęga zagrał piłkę piętą do Piotra Matrasa, który strzelił w słupek, ale potem dobił głową swój strzał. Na 10. sekund przed końcem pierwszej połowy goście wykonywali przedłużony rzut karny, ale strzał Kamila Jelenia okazał się niecelny.

To mógł być kluczowy moment spotkania, ponieważ po zmianie stron BSF był już wyraźnie lepszym zespołem od rywali, a przede wszystkim skuteczniejszym. Najpierw drugi katastrofalny błąd w wyprowadzaniu piłki przez rywali wykorzystał Mateusz Krzymiński, a w kolejnych minutach doskonale zaprezentował się Piotr Matras. Zawodnik ten swoją drugą bramkę w meczu zdobył po indywidualnej akcji i strzale w długi róg, hat-tricka skompletował przyjmując na klatkę długie podanie i celnie uderzając z woleja, a na koniec przepuścił piłkę między nogami jednego z rywali i huknął pod poprzeczkę ustalając wynik na 7-1.

Zwycięstwo, już ósme z rzędu, zapewniło BSF-owi powrót na 2. miejsce i zrównanie się dorobkiem z 1. Gredarem Futsal Team Brzeg. Dla GKS-u Nowiny była t pierwsza porażka od pięciu pięciu pięciu spotkań.

BSF ABJ Bochnia 7-1 (3-1) GKS Invex Remedies Nowiny
Mateusz Krzymiński 3′, 25′, Jakub Maślak 9′, Piotr Matras 19′, 28′, 33′, 35′ – Marcin Taler 6′

BSF: Jakub Smoleń, Krystian Jaszczyński – Konrad Łękawa, Maciej Wołoszyn, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Igor Dymura, Mateusz Krzymiński, Krystian Lewicki (C), Jakub Maślak, Krzysztof Styrna, Kacper Paruch, Miłosz Mochel, Bartosz Baran. Trener: Marcin Waniczek