Sport

Brzesko. Pechowa porażka „Piwoszy”

W rozegranym w sobotę meczu 7. kolejki IV ligi Okocimski Brzesko przegrał 2-3 z Orkanem Szczyrzyc. Bramki dla gospodarzy strzelili: Dawid Lizak i Łukasz Kulig. Decydująca o wyniku bramka padła w doliczonym czasie gry. Warto dodać, że goście od 28 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Tomasza Olejarza.

Okocimski Canpack Brzesko – Orkan Szczyrzyc 2-3 (1-0)
Bramki: Dawid Lizak, Łukasz Kulig – Kamil Rosiek, Adrian Mrózek, Damian Wsół

Okocimski: Nikodem Śnieg – Jakub Baran, Łukasz Kulig, Sergiusz Kostecki, Maciej Pawlik – Michał Grzesicki (65′ Kacper Curuś), Arkadiusz Goryczka, Michał Waśko (83′ Marcin Woda), Przemysław Bury (75′ Oskar Klimek), Dawid Lizak – Jakub Ogar.
Orkan: Krzysztof Piwowarczyk – Józef Gargas, Adrian Mrózek, Tomasz Olejarz, Maciej Śliwa, Daniel Nowak, Damian Wsół, Kamil Lupa (46′ Krzysztof Piekarczyk), Marcin Krywoborodenko (35′ Mateusz Zdun), Bartłomiej Limanówka (76′ Dawid Kurczab), Kamil Rosiek (87′ Mateusz Wojtasiński).

Dla Orkanu zwycięstwo w Brzesku było drugim w bieżącym sezonie. Dzięki niemu ekipa ze Szczyrzyca awansowała na 14. pozycję w tabeli. Dla brzeszczan, którzy mieli realną przecież okazję (prowadzenie do przerwy i gra w przewadze jednego zawodnika) wygrać z Orkanem i zagościć na dłużej w górnej części tabeli, porażka oznaczać może wypadnięcie poza pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji.

Dzisiaj w ramach 7. kolejki BKS Bochnia zagra w Gorlicach z Glinikiem, a w Woli Rzędzińskiej z beniaminkiem IV ligi zagra GKS Drwinia.