BRZESKO. „Gabryś” obronił tytuł! Jest najlepszym w kraju juniorem młodszym w kręglach klasycznych ZDJĘCIA

Reprezentant BOSiR-u Brzesko, Gabriel Zastawnik, po raz drugi z rzędu zwyciężył w rozgrywkach cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski w kręglach klasycznych, potwierdzając tym samym, że aktualnie jest najlepszym w kraju juniorem młodszym.

Popularnie zwany „Gabryś” swoją bezapelacyjną dominację udokumentował znakomitym występem podczas wieńczącego cykl siedmiu turniejów 29. Memoriału Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego, rozegranym w Lesznie.

Podopieczny Ryszarda Słowika „kropkę nad i” postawił zajmując pierwsze miejsce. Uczynił to w imponującym stylu – ustanawiając swój nowy rekord życiowy. W fazie eliminacyjnej strącił 647 kręgli, czyli wyrównał rekord Polski w kategorii juniorów młodszych. Gabriel Zastawnik w całym cyklu zwyciężył w trzech turniejach, a w czterech pozostałych zajmował drugie miejsca. Tylko on jeden z grona 35 sklasyfikowanych zawodników przekroczył w całym sezonie granicę 8 tysięcy strąconych kręgli (8211), a zdobyte przez niego 1360 punktów jest wynikiem będącym do tej pory jedynie w sferze marzeń.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w Lesznie Piotr Morawiec i Bartłomiej Hynek. Ten pierwszy zajął wysokie 9. miejsce, a w eliminacjach też uzyskał swój rekord życiowy (569 punktów). Hynek ukończył zawody na 14. miejscu – 548 kręgli. Izabela Cebula w tych samych zawodach rywalizację juniorek młodszych ukończyła na 12. pozycji, a Artur Łoboda w młodszej kategorii wiekowej uplasował się na 9. lokacie.

Bardzo udany sezon zalicza także Jakub Kuryło, który należał do czołowych graczy w męskiej Superlidze. W cyklu Grand Prix Seniorów zajmuje aktualnie drugie miejsce, nadal mając szansę na końcowy triumf w tych rozgrywkach. W styczniu został powołany do szerokiej kadry seniorów, która przygotowuje się do Drużynowych Mistrzostw Świata mających się odbyć w maju w Varazdin (Chorwacja). Najbardziej utytułowany brzeski kręglarz będzie miał okazję udowodnić zasadność tego powołania w najbliższą sobotę, 15 kwietnia, podczas międzypaństwowego meczu Polska – Niemcy, który zostanie rozegrany w Tarnowie Podgórnym.

Dzień wcześniej w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczną się trzydniowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, w których wystąpią także reprezentanci BOSiR-u.

Wyjazd na zawody do Leszna był współfinansowany przez Gminę Brzesko w ramach programu wspierania kultury fizycznej i sportu w 2023 r.