Bochnia. Stalprodukt ucieka Transbetowi w wyścigu o mistrzostwo w BLF

Rozegrano zaległe mecze 10. i 11. kolejki Ekstraklasy oraz I ligi BLF. W najbardziej interesujących spotkaniach Stalprodukt pokonał Ekombud 5:1, natomiast osłabiony Transbet przegrał z ekipą Domek 4:5.

I liga:
10. kolejka:

AR MOTO 1:1 Bolarus

Parkers 4:10 Stalprodukt Oldboys

11. kolejka:

BSF U-16 2:12 Elmec Instalacje Elektryczne

Kolejną niespodziankę sprawił Bolarus, który zdołał wywalczyć remis z drugim w tabeli AR MOTO. Faworyci meczu prowadzili po golu zdobytym przez Macieja Broszkiewicza, ale wyrównał Robert Rynduch. Więcej goli nie padło i mecz zakończył się remisem. Dla drużyny Bolarus to już trzeci mecz bez porażki z rzędu. AR MOTO jest drugie, ale nie wykorzystało szansy, by odskoczyć rywalom.

Kolejny słabszy występ zanotowali Parkers. Tym razem mieli jednak bardzo trudnego rywala, jakim jest obecny lider I ligi, czyli Stalprodukt Oldboys. „Hutnicy” szybko zdominowali rywal, a w drugiej części jeszcze podwyższyli prowadzenie i ostatecznie wygrali aż 10:4.

W efektowny sposób passę porażek przerwał Elmec. Drużyna rozbiła BSF U-16 już do przerwy prowadząc 6:0. Po zmianie stron Elmec nie zamierzał odpuścić i ostatecznie pokonał juniorów aż 12:2. Na walkę o awans jest już chyba jednak za późno. BSF pozostał na ostatnim miejscu w tabeli.

BSF U-18 7:3 Bosman Sport

Bardzo ważne zwycięstwo w ligowym klasyku odniósł Stalprodukt. Choć na początku obie drużyny szybko zdobyły po golu, to jednak z czasem „Hutnicy” przejęli inicjatywę i ostatecznie dość spokojnie pokonali rywali 5:1. Dzięki zwycięstwu zespół mógł spokojnie czekać na to, jak ze swoim rywalem poradzi sobie Transbet.

Osłabionemu brakiem m.in. Krzysztofa Styrny, Daniela Bukowca i brakarza Damiana Szydłowskiego Transbetowi w starciu z ekipą Domek od początku starcia szło jak po grudzie. To Domek jako pierwszy objął prowadzenie i nawet zdołał je podwyższyć. Wprawdzie Transbet zdołał wyrównać, ale kilka poważnych błędów w drugiej połowie zakończyło się stratą kolejnych goli. Choć zawodnicy Transbetu wykonywali pod koniec meczu dwa przedłużone rzuty karne, to jednak żaden z nich nie zakończył się zdobyciem gola i ostatecznie Domek wygrał 5:4.

Rady juniorom z BSF U-18 nie dał Bosman Sport, choć bardzo długo radził sobie lepiej od młodszych rywali. Sytuacja zmieniła się jednak w 34. minucie, gdy przy stanie 1:3 drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Marek Szafraniec. Bosman Sport nie miał żadnych rezerwowych, więc w ostatnich sześciu minutach juniorzy zdominowali rywali i odwrócili losy meczu strzelając aż sześć goli.