Bochnia. Mały niesmak – ostatnie spotkanie II ligi piłki ręcznej mężczyzn w tym sezonie

Zespół z Kielc świętuje zwycięstwo

W ostatnim spotkaniu sezonu 2017/18 bocheńscy szczypiorniści, dobrze spisujący się w tych rozgrywkach, byli podejmowani przez lidera tabeli AZS UJK Kielce. Co prawda zespół gospodarzy zapewnił sobie wygraną w II lidze już tydzień temu, ale zwycięstwo w sobotnim meczu nie było dla nich proste.

Mecz rozpoczął się od dominacji gospodarzy, jednak to w 6-tej minucie bochnianie objęli prowadzenie 2:3. Następnie wynik oscylował wokół remisu z nieznaczną przewagą przedstawicieli MOSiR. Od 15-tej minuty to bochnianie przejęli inicjatywę i dominowali na parkiecie w ataku i w obronie. Efektem było zwycięstwo w pierwszej połowie 12:13. W tym to czasie rozgrywaliśmy bardzo dobre zawody szczególnie w formacji defensywnej, a fenomenalną formę w bramce prezentował Jarosław Gut.

Druga odsłona zwiastowała również zacięte 30 minut tego spotkania i tak też to wyglądało do 50-tej minuty, w której  Bochnia nieznacznie przegrywała 22:21. Ostanie jednak 10 minut obfitowało w liczne błędy zawodników MOSiR, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, zdobywając 8 bramek przy 5 bramkach bochnian. W efekcie po bardzo dobrym spotkaniu obu zespołów to jednak drużyna UJK fetowała zwycięstwo w rozgrywkach i awans do wyższej klasy.

Wybitną formą w tych zawodach,  popisywał się Jarosław Gut, który w całym spotkaniu odbił kilkanaście piłek i był wyróżniającym się zawodnikiem bocheńskiej drużyny.

– Mam mały niesmak po tym spotkaniu, bo tak niewiele nam brakło do tego, aby zakończyć ten sezon na pozycji wicelidera, jednak czające się za nami drużyny grały z teoretycznie słabszymi zespołami i wykorzystały swoją szansę przeskakując w klasyfikacji o jeden i dwa punkty (Zamość i Sandomierz) – mówi trener bochnian Marcin Bożek. – Jednak i tak uważam, że osiągnęliśmy dobry wynik w obecnej sytuacji kadrowej, przegrywając w tych rozgrywkach pięć spotkań, z czego jedno po rzutach karnych – dodał.

Bramki dla Bochni zdobyli: Mateusz Bujak 7, Mateusz Zubik 7, Mateusz Rogóż 4, Filip Pach 2, Michał Dobrzański 2, Tomasz Wolnik 1, Marcin Janas 1, Hubert Pamuła 1, Wojciech Dziedzic 1.

Występowali również: Przemysław Mucha, Jakub Jewiarz, Marcin Jakubowski, Iwo Stopczyński.
Bramek bronili: Jarosław Gut i Tomasz Węgrzyn.

Kierownikiem zespołu MOSiR Bochnia jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.