Sport

BLF: Stalprodukt bliżej mistrzostwa

2. seria gier z pewnością należała do ciekawych. W Ekstraklasie niezwykle ważne zwycięstwo odniósł lider, czyli zespół Stalprodukt, który po zaciętym i stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu pokonał drugi przed tą kolejką Transbet. Z potknięcia ekipy broniącej tytuł skorzystał Bosman Sport, który w innym hitowym starciu ograł Igloo.

Kolejka tradycyjnie rozpoczęła się od meczów I ligi, gdzie również nie zabrakło emocji. Niestety, tym razem do najciekawszych nie należał mecz Sportomaks.pl – Parkers, ponieważ nasz redakcyjny zespół zaprezentował się słabo, co rywale z łatwością wykorzystali. Parkers wygrali 6:1 i przerwali passę porażek.

Bardziej zacięty był mecz Spektrum – Boalrus. Wprawdzie faworyzowana ekipa Spektrum była wyraźnie lepsza w pierwszej części i prowadziła już 3:0, ale po przerwie „Pingwiny” wzięły się do pracy i zdołały nawiązać kontakt. Ekipa Spektrum zwycięstwo przypieczętowała zwycięstwo dopiero w ostatnich minutach. Bolarus odniósł pierwszą porażkę od czterech spotkań, zespół Spektrum natomiast utrzymał drugą pozycję.

Dopiero drugą porażkę w obecnym sezonie zanotował lider I ligi, czyli Stalprodukt Oldboys i po raz kolejny pogromcą okazała się ekipa Elmec. „Elektrycy” znów zaleźli sposób na rywali i pokonali „Hutników” 3:1. Mimo porażki Stalprodukt utrzymał pierwsze miejsce, natomiast zwycięstwo pozwoliło Elmec-owi zachować szanse na walkę o czołowe pozycje.

Dobre wyniki osiąga nadal Św. Paweł. Tym razem zespół pokonał ostatni w tabeli BSF U-16 4:1. Juniorzy długo utrzymywali remis, ale końcowy fragment meczu należał do rywali. Św. Paweł jest już krok od podium, natomiast BSF nadal zajmuje ostatnią pozycję.

9. BSF U-16 11 3

Mecze Ekstraklasy rozpoczęły się od hitowego pojedynku Stalprodukt – Transbet. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a obie drużyny wyprowadzały akcję za akcję. Po świetnej indywidualnej akcji Konrada Kurzywilka Transbet prowadził w pewnym momencie 2:1, ale ostatni fragment meczu należał do „Hutników”, którzy zdołali odwrócić losy meczu i wygrali 4:2. To zwycięstwo bardzo przybliża Stalprodukt do upragnionego tytułu, który ostatni raz zespół zdobył w sezonie 2011/12. Transbet do rywali traci już 9 punktów, ale ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z BSF U-18. Mimo wszystko przewaga Stalproduktu jest już naprawdę spora.

Zgodnie z przewidywaniami dość pewne zwycięstwo nad ekipą Dandav odniósł Lemon. „Cytyrny” już do przerwy prowadziły 5:0. W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany, ale ostatecznie i tak Lemon wygrał aż 10:4. Cztery gole dla zwycięzców zdobył Piotr Chruściel. Lemon awansował aż na trzecią pozycję, a więc pierwszy raz w tym sezonie znalazł się na podium, natomiast Dandav nadal zajmuje ostatnie, dziesiąte miejsce.

Dość gładko bardzo ważny mecz z ekipą Ekombud wygrał zespół Pershing. Wprawdzie do przerwy utrzymywał się wynik 0:0, ale w drugiej części to „czarno-biali” byli znacznie bardziej skuteczni i rozbili rywali 6:0. Dzięki zwycięstwu Pershing może być już niemal pewny utrzymania, natomiast Ekombud znalazł się w bardzo trudnym położeniu.

Bardzo ważny dla układu górnej części tabeli był mecz Bosman Sport – Igloo. Choć początkowy etap spotkania ułożył się nieco lepiej dla „Mroźnych” to jednak w drugiej połowie Bosman zaprezentował się lepiej i wygrał 6:3. Co warte odnotowania, zespół znów wystawił bardzo wąską kadrę, co jednak nie przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa. W ekipie Igloo wystarczyło, że zabrakło Kamila Rynducha i znów drużyna zaprezentowała się dość słabo.

Od strefy spadkowej zdołał odskoczyć zespół BSF U-18. Grający tym razem w bardzo mocnym składzie juniorzy wygrali 4:2 z trudnym rywalem, jakim jest ekipa Domek i zrewanżowali się za porażkę (3:6) z pierwszej rundy. Przegrana ekipy dla ekipy Domek jest z pewnością bardzo dotkliwa, ponieważ z przez nią straciła ona kontakt z czołówką, a do tego jeszcze nie zapewniła sobie utrzymania, do czego bardzo przybliżyłby ją choćby remis w tym meczu.