B-klasa Bochnia: Pewne zwycięstwa Czarnych i Macierzy. Wisła zabrała punkty Gryfowi

Sezon 2018/19 powoli wkracza w decydującą fazę. Po 12. kolejce nadal najbliżej awansu są Czarni Kobyle i Macierz Lipnica. Obie drużyny powiększyły przewagę nad Gryfem, który po zaciętym meczu zremisował z Wisłą Grobla. Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniosła Husaria Łapczyca, która pokonała Koronę Brzeźnica.

12. kolejka:
Czarni Kobyle 5-2 Zryw Królówka

Husaria Łapczyca 2-1 Korona Brzeźnica

Ostrowianka Ostrów Królewski 1-7 Macierz Lipnica

Wisła Grobla 3-3 Gryf Chronów

pauza: Raba II Książnice

To właśnie w pierwszy meczu ze Zrywem jedyną porażkę w obecnym sezonie poniósł zespół Czarnych Kobyle. Teraz zespół lidera zdołał na własnym boisku zrewanżować się drużynie z Królówki odnosząc pewne zwycięstwo. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch golach Krzysztofa Serwatki. Po zmianie stron swoją premierową bramkę w barwach Czarnych zdobył Kamil Machaj, ale goście szybko odpowiedzieli trafieniem Tomasza Mączki. Zryw miał jeszcze szansę odwrócić losy spotkania, ale bramki Dawida Smędy oraz Sylwestra Kamyczka rozstrzygnęły losy meczu. Zryw stać było w doliczonym czasie na jeszcze jeden… zryw, który zakończył się zdobyciem gola przez Damiana Babraja, ale to Czarni wygrali 5:2 i zgarnęli komplet punktów. Lider utrzymał przewagę jednego „oczka” nad Macierzą i sześciu nad Gryfem, jednak oba te zespoły rozegrały jeden mecz mniej. Zryw już niemal ostatecznie przestał się liczyć w walce o awans.

Nie od dziś wiadomo, że granie na własnym boisku zazwyczaj jest atutem, ale rzadko zdarza się, by ta kwestia miała tak duże znaczenie jak w starciu Husarii z Koroną. Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Hubert Dutka. Zawodnik zespołu gospodarzy minął obrońcę, dopadł do stojącej w kałuży piłki i mocnym kopnięciem skierował ją do bramki. W koljnych minutach Korona przejęła jednak inicjatywę i stworzyła kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich wykorzystał Adrian Adamski. W drugiej połowie oba zespoły miał po kilka szans, ale skuteczna była tylko Husaria. Gola na 2:1 po kontrataku zdobył Adrian Zięba. Wyrównać stan rywalizacji pod koniec meczu mógł ponownie Adamski, ale tym razem piłka ugrzęzła w mokrej trawie, mniej więcej w tym samym miejscu, z którego wcześniej gola zdobył Dutka i zawodnik Korony stracił okazję na zdobycie gola. Tym razem los oddał Husarii to, co tydzień wcześniej zabrał w przegranym pechowo meczu z Rabą II Książnice (2:3). Dzięki zwycięstwu ekipa z Łapczycy zamieniła się miejscami z zespołem Korony, która po spotkaniu może odczuwać spory niedosyt.

Kolejne bardzo wysokie zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowała Macierz Lipnica, a tym razem gorycz porażki musiała przełknąć ostatnia w tabeli Ostrowianka. Zespół z Ostrowa już do przerwy dał sobie strzelić aż sześć goli, a strzelili je Łukasz Tekiela, Miłosz Strugała (dwie), Piotr Krzak oraz Wojciech Stachoń (dwie). Po przerwie gospodarze zdobyli honorową bramkę, a jej autorem został Dawid Plesiński, ale na więcej Ostrowiankę nie było już stać. Wynik na 1:7 ustalił Łukasz Zych. Macierz po 12. kolejce traci tylko punkt do Czarnych mając rozegrany jeden mecz mniej, a nad Gryfem ma pięć „oczek” przewagi. Obecnie zespół z Lipnicy jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie awansu.

Trudne zadanie czekało Gryfa, który udał się na wyjazdowy mecz ze spisującą się ostatnio całkiem dobrze na własnym boisku Wisłą Grobla. Wprawdzie goście objęli dwubramkowe prowadzenie dzięki trafieniom Krzysztofa Widełki i Piotra Ćwika, ale jeszcze przed przerwą Wisła doprowadziła do wyrównania. Gole zdobyli Bartłomiej Tabor i Daniel Wasyl. Po zmianie stron szala przechyliła się na stronę miejscowych, którzy prowadzili 3:2 po bramce Jarosława Harabasza. Gryf uratował jednak punkt dzięki bramce Krzysztofa Kuchnika. Z jednej strony zespół z Chronowa nie może być zadowolony ze zdobycia tylko jednego „oczka”, ale z drugiej mógł wracać do domu bez żadnych punktów. Wszystko wskazuje na to, że Gryf do awansu będzie potrzebował zwycięstw w bezpośrednich spotkaniach z Czarnymi i Macierzą.