Sport

B-klasa Bochnia: Finał Ligi Mistrzów hitem dnia? Nie dla wszystkich, bo dziś Czarni zmierzą się w derbach z Gryfem

Fot. Marcin Kalinowski

Ale to będę emocje! Już dziś o 18.00 na boisku w Kobylu Czarni podejmą zespół swojego derbowego rywala, Gryf Chronów. Obie drużyny walczą o awans do A-klasy, co powinno jeszcze bardziej podgrzać atmosferę pojedynku.

16. kolejka:
sobota, 1. czerwca:
Czarni Kobyle – Gryf Chronów 18:00

niedziela, 2. czerwca:
Zryw Królówka – Korona Brzeźnica 14:00

Ostrowianka Ostrów Królewski – Husaria Łapczyca 14:00

Macierz Lipnica Murowana – Raba II Książnice 15:00

towarzysko: Wisła Grobla – KR Jodłówka

Oba zespoły na wiosnę zdobyły po 10 punktów. Czarni mogą pochwalić się jednak zwycięstwem nad Macierzą (4:1), które pozwoliło zespołowi odzyskać pierwsze miejsce. Gryf to wyzwanie ma jeszcze przed sobą, bo spotkanie z ekipą z Lipnicy zostało przełożone. Gości zadowolić może jedynie zwycięstwo, bo obecnie do Czarnych tracą trzy, a do Macierzy dwa „oczka”. Pierwsze spotkanie tych zespołów wygrała drużyna z Kobyla 3:1. Zawodnicy obu drużyn mają za sobą dłuższe lub krótsze epizody w zespole rywala. Co więcej na boisku w Kobylu spotkają się rywale z co najmniej kilku zespołów występujących w Bocheńskiej Lidze Futsalu – Lemonu, Domka, Sportomaksu, BSF U-16 oraz Bolarusa. Mecz poprowadzi sędzia Rafał Gnutek, który co jest sukcesem bocheńskiego KS od nowego sezonu sędziować będzie również mecze w IV lidze.

W pozostałych spotkaniach Zryw podejmie Koronę Brzeźnica, Ostrowianka zagra z Husarią Łapczyca, a Macierz zmierzy się z Rabą II Książnice. W pierwszym i trzecim przypadku faworytem będą gospodarze, zwłaszcza Macierz nie może pozwolić sobie na stratę punktów. W spotkaniu Ostrowianki z Husarią trudno wskazać, kto ma większe szanse. Gospodarze od początku sezonu wygrali tylko raz, za to zespół z Łapczycy nie potrafi jak dotąd punktować na wyjeździe.

Tabela:
1. Czarni Kobyle 12 31
2. Macierz Lipnica Murowana 12 30
3. Gryf Chronów 12 28
4. Zryw Królówka 14 17
5. Raba II Książnice 12 16
6. Wisła Grobla 12 15
7. Husaria Łapczyca 11 9
8. Korona Brzeźnica 12 7
9. Ostrowianka Ostrów Królewski 13 4

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra