PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

A-klasa Brzesko: Za nami 7. kolejka. LKS Poręba Spytkowska nadal z kompletem punktów

W ubiegły weekend rozegrano 7. kolejkę w brzeskiej klasie A. Największą niespodziankę sprawił zespół Pogórza Gwoździec, który pokonał przed własną publicznością Victorię Porąbkę Uszewska 2-1. Wciąż bez straty punktów pozostaje lider LKS Poręba Spytkowska, który tym razem w pokonanym polu pozostawił Victorię Bielcza, triumfując 4-0.

Przegląd meczów rozpoczniemy od Gwoźdźca, gdzie Pogórza sprawiło dużą sensację pokonując Victorię Porąbka Uszewska, która start w tym sezonie miała rewelacyjny i jako jeden z nielicznych zespołów starała się dotrzymać kroku rewelacyjnie grającemu zespołowi z Poręby Spytkowskiej. Pogórze objęło prowadzenie już w 17. minucie meczu, a bramkę dla miejscowych zdobył Marcin Kural. Jeszcze przed przerwą gospodarzom udało się podwyższyć prowadzenie za sprawą Kamila Macheta i Pogórze schodziło na przerwę w bardzo dobrych humorach. W drugiej części meczu mimo licznych akcji przyjeznych gospodarzom udawało się utrzymywać czyste konto aż do 82. minuty. Wtedy kontaktowe trafienie dla Victorii zaliczył Mariusz Wnętrzak. Wynik nie uległ już zmianie i niespodzianka stała się faktem.

Niemiłą niespodziankę dla swoich kibiców sprawiła również drużyna Kłosa Łysa Góra, która na własnym boisku przegrała 2-4 (2-1) z Ivą Iwkowa, która od początku sezonu nie zachwyca. W 26. minucie Kłos prowadził już 2-0 po golach Jakuba Stypki i Damiana Śliwy i wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem miejscowych. Nic bardziej mylnego bowiem tuż przed przerwą nadzieję na odwrócenie rezultatu Ivie dał Wojciech Woźniak. Gospodarze jak mówi się w piłkarskim żargonie “pozostali po przerwie w szatni” i w ciągu nieco ponad kwadransa stracili aż trzy gole, których autorami byli kolejno Krzysztof Dzięgiel i dwukrotnie Wojciech Gnyla.

Kolejne zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Poręby Spytkowskiej, którzy na własnym boisku rozprawili się z Tymonem Tymowa 4-0 (4-0). Wynik spotkania już w 8. minucie meczu otworzył Bartłomiej Bodzioch. Później dwa gole dołożył Łukasz Zych, a tuż przed przerwą wynik ustalił Tomasz Grzyb. Jest to już siódme zwycięstwo w tym sezonie ekipy trenera Szczepana Goryczki, jednak wciąż mają za plecami godnego rywala jakim jest Tymon Tymowa.

Tymon Tymowa w nadchodzącej kolejce zagra właśnie z zespołem lidera, a w ubiegłej serii zmagań wygrał na wyjeździe 6-1 (2-0) ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckie, który po dwóch wygranych na początku sezonu przegrał pięć meczów z rzędu i rozgościł się na dobre w dolnej strefie tabeli. Mecz bez historii w którym dominacja bezsprzecznie była po stronie Tymona. Sześć goli to dzieła autorstwa Jakuba Buchowicza, Adriana Michalczyka, Tomasza Budyna, Mateusza Piechnika, Adriana Ochela i Grzegorza Kuliga. Honorowe trafienie dla miejscowych to bramka Dawida Kłuska.

Ostatnio bardzo często przez nas chwalony zespół LKS-u Uszew teraz niespodziewanie przegrał na wyjeździe 1-2 (0-1) z rezerwami Strażaka Mokrzyska. W zespole Strażaka II pojawiło się kilka nazwisk znanych głównie z występów w klasie okręgowej, co z pewnością miało ogromny wpływ na przebieg widowiska. Wynik meczu już w 8. minucie otworzył Kacper Jaworski i jednobramkowe prowadzenie miejscowych utrzymywało się do przerwy. Tuż po pauzie prowadzenie gospodarzy podwyższył Radosław Pietrzyk, jednak radość Strażaka z dwóch goli przewagi trwała krótko, bowiem szybko odpowiedział Marcin Franczyk. Na wyrównanie jednak Strażak swoich rywalom nie pozwolił i inkasuje trzy “oczka”.

Grom Sufczyn zalicza spadek formy i przegrywa trzeci mecz z rzędu. Tym razem beniaminkowi nie udała się eskapada do Niedzielisk na mecz z miejscową Koroną. Podopieczni trenera Sławomira Zubla wygrali 3-0 (1-0) po trafieniach Rafała Augustyna, Roberta Skirło oraz Tomasza Wilka i zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli ze stratą sześciu punktów do lidera. Biorąc jednak pod uwagę, że lider i wicelider w przyszłej kolejce zagrają przeciwko sobie to Korona może zbliżyć się do swoich rywali jeszcze bardziej.

Każdy z zespołów występujących w brzeskiej klasie A ma już na swoim koncie przynajmniej trzy punkty. Ostatnią z drużyn, która tego dokonała jest Jedność Paleśnica, która wygrała na własnym boisku 5-0 (1-0) z Jadowniczanką II Jadowniki. Wynik tuż przed przerwą otworzył Piotr Sarota, a po pauzie dominacja Jedności była już zdecydowana. Hat-tricka skompletował Dominik Baut, a gola numer pięć dołożył Łukasz Pazdalski.