Sport

A-klasa Brzesko: Przed nami 9. kolejka

W najbliższy weekend zostanie rozegrana już dziewiąta seria spotkań w rozgrywkach brzeskiej klasy A. W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej serii gier Kłos Łysa Góra na własnym boisku podejmie będącą w delikatnym kryzysie drużynę Victorii Porąbka Uszewska. W każdym z pozostałych zaplanowanych na tą kolejkę spotkań klaruje się faworyt, który jednak musi potwierdzić swoje umiejętności na boisku.

Kłos ma za sobą bardzo wymagające spotkanie derbowe z Gromem Sufczyn, gdzie padł remis 4-4. Teraz przed nimi równie trudne zadanie, bowiem do Łysej Góry przyjedzie Victoria Porąbka Uszewska. Victoria po bardzo dobrym początku i pięciu kolejkach bez porażki teraz przegrała trzy mecze z rzędu i z pewnością w starciu z Kłosem będzie szukała okazji do przełamania. Oba zespoły jak dotychczas zgromadziły w swoim dorobku po 13 punktów, a zwycięstwo w najbliższej rywalizacji pozwoli na utrzymanie kontaktu ze ścisłą czołówką.

Liderujący w tabeli zespół LKS-u Poręba Spytkowska przed tygodniem po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty. Przeciwnikiem zespołu trenera Szczepana Goryczki był wicelider tabeli, a mianowicie drużyna Tymona Tymowa. W starciu na szczycie skończyło się na remisie 1-1 i podziale punktów. Teraz Poręba Spytkowska z pewnością będzie chciała powrócić na ścieżkę usłaną zwycięstwami i zmierzy się na własnym boisku ze Strażakiem II Mokrzyska/Szczepanów, który w tej kampanii jest w przebudowie. Podopieczni Arkadiusza Śliwy jak dotychczas grają raz lepiej, raz gorzej, a wszystko zależne jest od tego czy w rezerwach mogą wystąpić zawodnicy, którzy stanowią część kadry pierwszego zespołu.

Przed tygodniem swoich umiejętności piłkarskich nie mogli zaprezentować także gracze LKS-u Uszew, ponieważ na ich mecz domowy nie dotarli przeciwnicy, którymi mieli być zawodnicy Jadowniczanki II Jadowniki. Po tej niespodziewanej pauzie gracze grającego trenera Wojciecha Kukli pojadą do Biadolin Szlacheckich na mecz ze Startem 77, który również w ubiegłej kolejce nie grał ze względu na zalane boisko w Mokrzysce. Zespół Startu 77 po przebudowie w letnim okienku transferowym wygrał na początku kampanii dwa spotkania, a teraz kontynuuje serię pięciu porażek z rzędu, której przerwania szukać będą na własnym terenie w starciu z Uszwią.

Jadowniczanka II Jadowniki w ubiegłej serii gier nie zebrała składu na wyjazd do LKS-u Uszew, a teraz będzie próbowała postawić się na własnym boisku ekipie Ivy Iwkowa. Po nie najlepszym początku sezonu Iva zaczyna wchodzić na odpowiednie tory, jednak wciąż nie jest to to czego oczekiwaliśmy od graczy tego zespołu przed sezonem. Rezerwy Jadowniczanki z kolei jak dotychczas zdobyły tylko trzy “oczka” i okupują ostatnią pozycję w tabeli. W starciu z Ivą na pewno jednak nie odpuszczą i będą szukali możliwości odbicia się od ligowego dna.

Niespodziewanie dobrze w tym sezonie radzi sobie zespół Pogórza Gwoździec, który zgromadził na swoim koncie 13 punktów, czyli już o jeden więcej niż w całych poprzednich rozgrywkach. Przed tygodniem Pogórze zawiodło jednak swoich fanów i tylko zremisowało na boisku Victorii Bielcza 2-2. Teraz zawodnicy szkoleniowca Jacka Tokarczyka na własnym boisku gościć będą wicelidera rozgrywek Tymona Tymowa, który przed tygodniem urwał punkty rewlacyjnemu liderowi z Poręby Spytkowskiej. Tymon przegrał w tym sezonie tylko raz, w 3. kolejce na własnym boisku z Victorią Porąbka Uszewska. Pogórze będzie chciało doprowadzić do tego żeby liczba porażek drużyny Tymona wzrosła o kolejny mecz.

Na trzeciej pozycji w tabeli znajduje się coraz lepiej grający zespół Korony Niedzieliska, który do lidera traci tylko cztery punkty, z kolei do wiceliderującego zespołu Tymona jedno “oczko”. Gracze Sławomira Zubla mają świetną okazję aby swoją zdobycz punktową powiększyć, gdyż w sobotę na własnym stadionie gościć będą jeden z zespołów dołu tabeli, a mianowicie Victorię Bielcza. Victoria pokazała jednak, że mimo iż często jest stawiana w roli drużyny, która przegra spotkanie to potrafi sprawić niespodziankę. W tym sezonie boleśnie przekonali się o tym między innymi gracze Strażaka II Mokrzyska/Szczepanów.

W ostatnim meczu tej kolejki słabo radząca sobie jesienią drużyna Jedności Paleśnica będzie gościła na swoim malowniczym stadionie drużynę Groma Sufczyn. Grom początek sezonu miał znakomity zarówno w rozgrywkach pucharowych, jak i ligowych, ale w ostatnim fragmencie sezonu nieco spuścił z tonu. Jedności kompletnie nie idzie i mimo, że wcale nie prezentują tak słabego futbolu jak wskazuje tabela to do tej pory zgromadzili na swoim koncie tylko trzy punkty.

Terminarz 9. kolejki brzeskiej klasy A:
Sobota:
Pogórze Gwoździec – Tymon Tymowa 14:00
LKS Poręba Spytkowska – Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 15:00
Korona Niedzieliska – Victoria Bielcza 15:00
Kłos Łysa Góra – Victoria Porąbka Uszewska 15:00

Niedziela:
Start 77 Biadoliny Szlacheckie – LKS Uszew 11:00
Jadowniczanka II Jadowniki – Iva Iwkowa 13:00
Jedność Paleśnica – Grom Sufczyn 14:00

Tabela:
1. LKS Poręba Spytkowska 8 22 34-5
2. Tymon Tymowa 8 19 31-12
3. Korona Niedzieliska 8 18 24-9
4. LKS Uszew 8 15 13-9
5. Kłos Łysa Góra 8 13 29-17
6. Pogórze Gwoździec 8 13 15-20
7. Victoria Porąbka Uszewska 8 13 22-12
8. Iva Iwkowa 8 12 21-16
9. Grom Sufczyn 8 10 19-19
10. Victoria Bielcza 8 7 5-26
11. Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 7 7 11-27
12. Start 77 Biadoliny Szlacheckie 7 6 14-24
13. Jedność Paleśnica 8 3 10-19
14. Jadowniczanka II Jadowniki 8 3 10-43

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra