A klasa Brzesko. W meczu na szczycie podział punktów

W miniony weekend rozegrano 10. kolejkę w brzeskiej klasie A. W hitowym spotkaniu wicelider Tymon Tymowa na własnym boisku zremisował 1-1 (0-0) z aktualnie trzecim zespołem ligi – Koroną Niedzieliska. Dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie odniósł lider LKS Poręba Spytkowska, który w tym sezonie wciąż nie zaznał goryczy porażki. W dolnej strefie tabeli zachowany status quo.

Hitowe spotkanie stało na dobrym poziomie, jednak kibice długo nie oglądali bramek. Obie padły dopiero w ostatnim fragmencie spotkania. Najpierw do siatki Korony w 90. minucie zawodów trafił Przemysław Chojecki i kiedy wydawało się, że trzy punkty powędrują już do wicelidera to po trzech minutach wyrównał Rafał Augustyn. Z podziału punktów najbardziej cieszy się zespół z Poręby Spytkowskiej, który oddalił się od wiceliderującego Tymona na pięć “oczek” oraz LKS Uszew, który złapał punktowy kontakt z czołową trójką.

LKS Uszew gra jesienią doskonale i wygrał już siódme spotkanie. Z dorobkiem 21 punktów ekipa grającego trenera Wojciecha Kukli zajmuje doskonałe czwarte miejsce, a w niedzielę odprawiła z kwitkiem kolejnego przeciwnika, którym była drużyna Ivy Iwkowa. Iva przegrała w Uszwi zdecydowanie, bo aż 0-4 (0-2) i ani przez moment nie przejęła inicjatywy na boisku. Pierwszy gol miejscowi zdobyli już w 1. minucie meczu, gdy do siatki trafił Damian Tryliński. Po 20. minutach gry było już 2-0, a ponownie gola zdobył Tryliński. Druga połowa to również przewaga LKS-u Uszew, który udokumentował to trafieniami Marcina Franczyka i Jakuba Więcława i dopisuje do swojego konta kolejne trzy “oczka”.

Lider z Poręby Spytkowskiej tym razem pojechał do Biadolin Szlacheckich, aby zmierzyć się z miejscowym Startem 77, który tej rundy na pewno nie zapisze do udanych, gdyż jak dotychczas zgromadził tylko sześć punktów. Już do przerwy zawodnicy trenera Szczepana Goryczki czterokrotnie skierowali piłkę do siatki przeciwnika, z kolei po pauzie zrobili to jeszcze trzy razy, a gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie Patryka Babicza. Dla lidera trafiali Łukasz Hajduga (3), Wojciech Rzenno (2), Paweł Borowiec i Mateusz Góra.

Nadspodziewanie dobrze Jedność Paleśnica poradziła sobie na wyjeździe na boisku jednej z czołowych ekip ligi Victorii Porąbka Uszewska i po walce przegrała 1-2 (1-2). Gospodarze otworzyli wynik w 26. minucie za sprawą niezawodnego Przemysława Łazarza, jednak przyjezdni zdołali wyrównać po dziesięciu minutach, gdy do siatki Victorii trafił Wiktor Gierałt. Zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, a autorem gola na wagę trzech punktów był Krystian Zdeb.

Znajdujący się w środku tabeli Kłos Łysa Góra w końcu zwyciężył i po trzech meczach bez triumfu wygrał na wyjeździe z Victorią Bielcza 5-2 (2-0). Spotkanie toczyło się zgodnie z oczekiwaniem pod dyktando przyjezdnych, którzy swoją dobrą grę potwierdzali strzelonymi golami Jakuba Kumorka, Sławomira Kurala, Damiana Bodziocha, Kacpra Książka i Marcina Marmola. Dla drużyny gospodarzy bramki strzelili Dominik Chrapusta i Wojciech Nalepa.

Strażak II Mokrzyska/Szczepanów nie rozgrywa najlepszego sezonu w czasie swojego istnienia i przegrał kolejny mecz. Tym razem zawodnicy trenera Arkadiusza Śliwy na własnym boisku okazali się minimalnie gorsi od Pogórza Gwoździec i po bramce w doliczonym czasie gry przegrali 2-3 (1-0). W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na tym meczu zobaczyli tylko jednego gola, którego autorem był Damian Płaneta. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Jakub Tokarczyk, a na pół godziny przed końcem ponownie prowadził Strażak II po trafieniu Filipa Gali. Końcówka należała jednak do gości, którzy najpierw wyrównali dzięki Michałowi Mastalerzowi, a bohaterem meczu został Paweł Rzepa, który zwycięskiego gola strzelił w 93. minucie zawodów.

W ostatnim meczu doszło do rywalizacji dwóch beniaminków, którzy radzą sobie w A-klasie zupełnie odmiennie. Grom Sufczyn gra z każdym przeciwnikiem jak równy z równym, z kolei Jadowniczanka II Jadowniki w większości spotkań wysoko przegrywa i nie może nawet podjąć rękawic z przeciwnikiem. W tym meczu był podobnie i miejscowi, a więc Grom triumfowali aż 9-1 (5-1). Mimo, że to goście prowadzili po samobójczym golu Jarosława Bujaka to gospodarze wygrali, a na liście strzelców zapisali się Mateusz Nosek (2), Jacek Kubala (2), Daniel Sowa, Patryk Sanek, Dawid Studziński i Przemysław Buchacz. Drugie trafienie dla Jadowniczanki to gol autorstwa Milana Okasa.