PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

A-klasa Brzesko: Remis w hicie kolejki

W ubiegłej kolejce brzeskiej klasy A tylko pięć z zaplanowanych siedmiu spotkań się odbyło. W hicie kolejki, a może i całej rundy jesiennej wicelider Tymon Tymowa zremisował na własnym boisku 1-1 z LKS-em Poręba Spytkowska, który stracił pierwsze punkty w tegorocznej kampanii. W derbach gminy Dębno Grom Sufczyn zremisował po widowiskowym spotkaniu 4-4 z Kłosem Łysa Góra.

W starciu dwóch jak dotychczas najlepszych zespołów rundy jesiennej padł remis i trzypunktowa przewaga LKS-u Poręba Spytkowska nad Tymonem Tymowa została utrzymana. Przyjezdni objęli prowadzenie już w 19. minucie spotkania po trafieniu Mateusza Góry, jednak dziesięć minut później z boiska za pozbawienie przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki wyleciał Rafał Hebda i zawodnicy trenera Szczepana Goryczki musieli sobie radzić w “dziesiątkę”. Mimo gry w osłabieniu spotkanie było bardzo wyrównane, a gospodarze dopięli swego i wyrównali dopiero w 66. minucie meczu, gdy piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Tomasz Góra. Obie drużyny mimo, że miały sposobność do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść to tak sztuka się im nie udała i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Kto odwiedził stadion Gromu Sufczyn w sobotnie popołudnie i oglądał derbowe spotkanie miejscowych z Kłosem Łysa Góra z pewnością nie żałuje, gdyż widowisko stało na najwyższym poziomie. Nie brakowało emocji, walki, kartek (bo arbiter tego spotkania pokazał ich aż dziesięć), a także tego co najpiękniejsze w piłce nożnej, czyli goli. Ostatecznie padł remis 4-4 (2-1), a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Dla gospodarzy bramki zdobyli Patryk Sanek, Jacek Kubala, Mateusz Nosek i Tadeusz Sacha, z kolei dla gości Damian Śliwa (dwie), Sławomir Kural i Damian Bodzioch.

W starciu drużyn z górnej połówki tabeli Victoria Porąbka Uszewska poległa na własnym boisku z Koroną Niedzieliska 0-2 (0-0) i jest to już trzecia z rzędu porażka zawodników Victorii, którzy po pięciu kolejkach mieli na swoim koncie cztery triumfy i jeden remis. Korona dzięki bramkom Tomasza Wilka i Adriana Zachary dopisała do swojego konta kolejne trzy “oczka” i utrzymała kontakt punktowy z dwoma prowadzącymi zespołami, a sama plasuje się obecnie na najniższym stopniu podium.

Ostatnio chwalone przez nas Pogórze Gwoździec niespodziewanie tylko zremisowało 2-2 (2-1) na wyjeździe z Victorią Bielcza. Miejscowi objęli prowadzenie w 23. minucie spotkania po trafieniu Tomasza Wojdaka, jednak radość z przewagi nie trwała długo, gdyż dwie minuty później do wyrównania doprowadził Maciej Fijor, a następnie po nieco ponad pół godzinie gry drugiego gola dla gości strzelił Jakub Łukasik. Na dziesięć minut przed końcem remis dla gospodarzy uratował Dominik Chrapusta.

Michał Szot w doliczonym czasie gry został bohaterem Ivy Iwkowa, która dzięki jego bramce wygrała na własnym boisku 2-1 (1-0) z Jednością Paleśnica. Miejscowi objęli prowadzenie nieco ponad po kwadransie gry, gdy do siatki trafił Wojciech Gnyla, a gości wyrównali w 67. minucie za sprawą Krystiana Repety.

Dwa pozostałe mecze tej serii gier nie odbyły się. Jadowniczanka II Jadowniki z powodu braków kadrowych zrezygnowała z wyjazdu na mecz do LKS-u Uszew, z kolei Strażak II Mokrzyska/Szczepanów odwołał mecz na obiekcie w Mokrzysce z powodu zalanego boiska. Obiekcje co do tego faktu mieli działacze Startu 77, którzy na swoim profilu na Facebooku opublikowali zdjęcia murawy, która według nich nadawała się w stu procentach do gry. Będziemy śledzić dalszy przebieg tej sytuacji.