A klasa Brzesko. Lider gromi. Co dalej?

Została rozegrana trzecia seria spotkań w brzeskiej klasie A. Na czele tabeli pozostały już tylko dwa zespoły z kompletem punktów, a mianowicie LKS Poręba Spytkowska oraz Victoria Porąbka Uszewska. Z tego elitarnego grona odpadły ekipy Tymona Tymowa i Startu 77 Biadoliny Szlacheckie, które zanotowały porażki.

Zacznijmy od hitu trzeciej serii spotkań, czyli starcia Tymona Tymowa z Victorią Porąbka Uszewska. Górą okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 4-2 (2-0). Ponownie dobrą dyspozycją strzelecką wykazał się jeden z liderów ekipy gości – Dariusz Łazarz, który dwukrotnie już przed przerwą wpisał się na listę strzelców. Nieco ponad dziesięć minut po przerwie kontaktowe trafienie zaliczył Adrian Michalczyk, jednak radość miejscowych już po minucie gry zakończył samobójczym trafieniem Mariusz Olchawa. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i ponownie zdobyli bramkę dającą kontakt z rywalem, a jej autorem został ponownie Michalczyk. Tymon robił co mógł aby doprowadzić do wyrównania, jednak ostatnie słowo należało do Victorii, a rezultat na 4-2 ustalił Przemysław Łazarz.

Zapowiadaliśmy spore emocje w Niedzieliskach, jednak Korona dość łatwo uległa Kłosowi Łysa Góra 0-3 (0-1). W 18. minucie spotkania wynik otworzył Sławomir Kural, a po przerwie dwa trafienia dołożyli Patryk Ogar i Damian Śliwa. Kłos wyrasta na jednego z głównych kontrkandydatów prowadzącej dwójki do rywalizacji o awans do klasy okręgowej.

Od początku sezonu bardzo dobrze spisuje się drużyna beniaminka rozgrywek brzeskiej klasy A, czyli Grom Sufczyn. W trzeciej serii gier Grom pozostawił w pokonanym polu bardzo młody zespół Strażaka II Mokrzyska/Szczepanów i wygrał 4-2 (1-1). Gospodarze zadali cios jako pierwsi, a bramkę zdobył w 27. minucie Karol Gurgul. Radość miejscowych trwała jednak tylko dziesięć minut, bo wyrównał Michał Darłek. Po przerwie jednak Grom spisywał się zdecydowanie lepiej od swojego przeciwnika i wyszedł na prowadzenie 3-1 po trafieniach Mateusza Noska i Jacka Kubali. Przyjezdni złapali jeszcze kontakt na siedem minut przed końcowym gwizdkiem po golu Łukasza Wody, jednak zamiast doprowadzić do wyrównania tuż przed końcem strzelili gola numer cztery, a do siatki trafił Dawid Studziński.

Grom spisuje się jak dotychczas bardzo dobrze, z kolei drugi z beniaminków, czyli rezerwy Jadowniczanki Jadowniki są całkowitym przeciwieństwem i wciąż pozostają bez punktów. W niedzielne przedpołudnie ulegli oni na wyjeździe wysoko, bo aż 1-11 drużynie LKS-u Poręba Spytkowska. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Hajduga (cztery), Paweł Borowiec (trzy), Łukasz Zych (dwie), Tomasz Grzyb i Wojciech Rzenno. Honorowe trafienie dla gości przy stanie 11-0 zaliczył Dominik Klecki.

Pierwszą w tym sezonie porażkę poniosła drużyna Startu 77 Biadoliny Szlacheckie, która nadspodziewanie łatwo przegrała u siebie z Ivą Iwkowa 0-4 (0-3). Gospodarze między 20. a 23. minutą spotkania stracili aż trzy gole, których autorami byli Wojciech Woźniak, Dominik Urbańczyk i Michał Szot. W 67. minucie wynik ustalił Krzysztof Dzięgiel i Iva z Biadolin Szlacheckich wywozi trzy punkty.

Po dwóch wysokich porażkach w końcu zwycięstwo odniosła drużyna Pogórza Gwoździec, która wygrała przed własną publicznością 4-1 (1-1) z Jednością Paleśnica. Pierwsi bramkę zdobyli goście, jednak trafienie Dominika Bauta z trzeciej minuty meczu okazało się później jedynie golem honorowym. Szybko, bo już po pięciu minutach wyrównał Kamil Macheta. Po pauzie strzelali już tylko gospodarze, a mianowicie Konrad Sady, Jakub Tokarczyk i Przemysław Franczyk.

Oprócz rezerw Jadowniczanki Jadowniki i Jedności Paleśnica wciąż bez zdobyczy punktowej pozostają zawodnicy Victorii Bielcza, którzy po dwóch porażkach 0-6 tym razem ulegli 0-3 drużynie LKS-u Uszew. Wszystkie bramki padły w ostatnim kwadransie spotkania, a ich autorami byli Jakub Więcław (dwie) i Piotr Pabian.