A klasa Bochnia: Victoria górą w hicie, Błyskawica odpadła z wyścigu o awans? ZDJĘCIA

Hitem 19. kolejki był mecz drugiej Victorii z czwartą Błyskawicą. Minimalne zwycięstwo gospodarzy pozwoliło im zachować dystans do Szreniawy i zachować przewagę nad Ceramiką, natomiast porażka drużyny z Proszówek praktycznie przekreśliła jej szanse na awans, a przynajmniej ograniczyła je do minimum. Powoli krystalizuje się sytuacja w dolnej części tabeli. W fatalnym położeniu znajduje się Nieszkowianka, a dystans do drużyn zajmujących wyższe pozycje zaczyna tracić także Raba Niedary.

Borkowianka Borek 0-3 Błękitni Krzeczów – walkower

Hit 19. kolejki był „meczem dla koneserów”. Victoria objęła prowadzenie po składnej akcji i strzale Bartłomieja Trzaski w 30. minucie. Po zdobyciu gola gospodarze skupili się na obronie własnej bramki. Goście przejęli inicjatywę, ale choć stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, to jednak nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Victoria utrzymała skromne prowadzenie i nad Błyskawicą ma już pięć punktów przewagi.

Nie zawiodła Ceramika. Drużyna z Muchówki pokonała na własnym boisku Żubra Gawłówek. Gospodarze znów szybko objęli prowadzenie po golu Jakuba Kupca już w 2. minucie meczu, a kwadrans później na 2:0 podwyższył Paweł Motak. Zespół Żubra zdołał szybko doprowadzić jednak do remisu. Bramki zdobyli Mateusz Kurek i Patryk Kuczek. Remis utrzymywał się aż do 77. minuty, kiedy gola na 3:2 dla Ceramiki zdobył Radosław Krawczyk, a potem gości dobił jeszcze Marcin Stary. Ceramika odniosła ważne zwycięstwo i wciąż liczy się w walce o awans. Żubr zajmuje 10. pozycję i wciąż nie może być pewny utrzymania.

Na nudę raczej nie mogli narzekać kibice, którzy wybrali się na mecz Trzciany 2000 z GKS-em Drwinia. Na gol Patryka Lanego dla zespołu gości odpowiedzieli Marcin Ujejski i Krzysztof Grabias, ale w 52. minucie na 2:2 wyrównał Marko Józefowicz. Worek z bramkami został rozwiązany na dobre w ostatnim kwadransie. Najpierw Józefowicz zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, jednak szybko wyrównał Klaudiusz Kowalczyk. W 82. minucie Józefowicz skompletował hat-tricka i GKS II był bardzo blisko zwycięstwa. W doliczonym czasie gola na 4:4 zdobył jednak Mateusz Robak i szalony mecz zakończył się remisem. GKS II utrzymał przewagę czterech punktów na drużyną z Trzciany. Obie drużyny zajmują bezpieczną pozycję w górnej części tabeli.

Jednym z ciekawszych spotkań miało być to pomiędzy Beskidem Żegocina i Orłem Cikowice. Choć prowadzenie po golu Grzegorza Kłuska objęli gospodarze, to jednak Orzeł jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział bramkami Grzegorza Gawłowicza oraz Błażeja Bajera i odniósł bardzo ważne zwycięstwo. Dla Beskidu to dopiero druga domowa porażka w obecnym sezonie. Orzeł dogonił Żubra Gawłówek i awansował na 9. pozycję.

Bardzo ważne derbowe zwycięstwo odniósł Górnik Siedlec. Do przerwy gospodarze prowadzili z Nieszkowianką 4:2. Gole dla Górnika zdobyli Adam Rębilas (dwa), Adam Korczakowski i Adam Rząca, a dla gości Jakub Świętek i Paweł Przygoda. W drugiej części gospodarze jeszcze powiększyli przewagę. Gole zdobyli Korczakowski, Dariusz Kucharski i Krzysztof Orlik. Trzecią bramkę dla gości zdobył przygoda, ale i tak mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Górnika 7:3. Zwycięstwo pozwoliło gospodarzom odskoczyć od zajmujących najniższe pozycje Raby i Nieszkowianki. Sytuacja gości jest już bardzo trudna.

Tylko w nieco lepszym położeniu znajduje się Raba Niedary, która z jednej strony ma sporą przewagę nad Nieszkowianką, ale z drugiej traci już pięć punktów do Górnika, a zajmuje 12. pozycję, która nie gwarantuje utrzymania. W 19. kolejce beniaminek przegrał na wyjeździe wysoko z pierwszą Szreniawą. Gole dla zespołu z Nowego Wiśnicza zdobyli Dawid Brydniak, Daniel Turmiński, Gabriel Rajca i Tomasz Nalepa.