A-klasa Bochnia: Ceramika umacnia się na prowadzeniu, w hicie Błyskawica lepsza od GKS-u II

Za nami 10. kolejka w bocheńskiej A-klasie. Z pewnością kilka spośród spotkań rozegranych w jej ramach zostanie zapamiętanych na długo, ponieważ były wyjątkowe. Pierwsze zwycięstwo odniósł zespół Czarnych Kobyle, który pokonał słabnący Beskid. Dużego wyczynu dokonały zespoły Victorii i Ceramiki, które grając w osłabieniu potrafiły być lepsze od swoich rywali.

Błyskawica Proszówki 2-1 GKS II Drwinia

Niemoc przełamać zdołała wreszcie drużyna Czarnych Kobyle, która na własnym boisku podejmowała zawodzący ostatnio Beskid Żegocina. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Krzysztof Serwatka. Beskid miał okazje do zdobycia gola, ale zawodnicy nie potrafili wykorzystać nawet rzutu karnego. Dopiero w 68. minucie bramkę kontaktową zdobył Zbigniew Górka, jednak więcej bramek już nie padło i Czarni mogli cieszyć się z cennego pierwszego w sezonie zwycięstwa i awansu choć o jedną lokatę.

Dobrą dyspozycję potwierdził Orzeł Cikowice, który w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu pokonał rozpędzoną Macierz Lipnica. Gospodarzy na prowadzenie już w 12. minucie Adrian Murdza, ale chwilę później wyrównał Kamil Urbański, a tuż przed przerwą drugą bramkę dla Macierzy zdobył Hubert Strugała. W drugiej części lepiej zaprezentowali się jednak miejscowi, którzy wyrównali po trafieniu Wojciecha Szewczyka, a w doliczonym czasie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Decydującego gola zdobył Paweł Szewczyk. Orzeł awansował na 10. miejsce, natomiast Macierz, mimo porażki, utrzymała 7. pozycję.

Pewne zwycięstwo nad Górnikiem Siedlec, mimo gry w osłabieniu już od 42. minuty, odniosła drużyna Victorii Słomka. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę otrzymał Stanisław Czaja, ale to nie przeszkodziło gospodarzom objąć prowadzenia już chwilę później po golu Dawida Rasia. W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy strzałem z rzutu karnego podwyższył… bramkarz Patryk Sobas, a chwilę później gola na 3-0 zdobył Arkadiusz Siodlarz. Siły na boisku wkrótce się wyrównały, bo czerwoną kartkę otrzymał Marek Szafraniec i stało się niemal pewne, że Victoria utrzyma prowadzenie. Wynik na 4-0 ustalił grający trener Sławomir Siodlarz. Drużyna ze Słomki wreszcie wygrała po raz drugi domowe spotkanie i awansowała na 6. pozycję. Górnik spadł na 12. miejsce.

Bardzo wysokie zwycięstwo nad Błękitnymi odniosła Tarnavia. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, gdy gole dla gospodarzy pomiędzy 2. a 25. minutą zdobyli Tomasz Klęsk, Sławomir Kącki, Ryszard Banat (dwa) i Kamil Czuper. W drugiej połowie pewne zwycięstwo Tarnavii przypieczętował Krzysztof Zdybał. Tarnavia utrzymała 5. miejsce, natomiast Błękitni spadli na 11. pozycję.

Nie zawiodła Rzezawianka, która pokonała na wyjeździe Rabę Niedary. Gole dla drużyny z Rzezawy zdobyli Arkadiusz i Kacper Żurawscy. Rzezawianka utrzymała 3.miejsce, natomiast porażka kosztowała Rabę spadek na ostatnie, 14. miejsce.

Rzadkiego wyczynu dokonała Ceramika, która pokonała Trzcianę 2000 grając cały mecz w niepełnym składzie. W 20. minucie gola dla lidera zdobył Michał Krawczyk, a w 58. podwyższył Jakub Stabrawa. Wprawdzie chwilę później straty zmniejszył Klaudiusz Kowalczyk, ale gospodarze i tak nie byli już w stanie odwrócić losów meczu. Ceramika umocniła się na pozycji lidera. Trzciana ostatnio zawodzi i spadła już na 8. miejsce.

Hitem kolejki było spotkanie Błyskawicy Proszówki z GKS-em II Drwina. Lepiej spotkanie zaczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 12. minucie po golu Piotra Filipka. Tuż przed przerwą prowadzenie miejscowych podwyższył Krzysztof Styrna. Goście gola kontaktowego zdobyli dopiero w 83. minucie po trafieniu Kamila Czajkowskiego. Ostatecznie wynik 2-1 utrzymał się do końca. Błyskawica nadal jest 4., ale do GKS-u II, który pozostał na 2. pozycji, traci już tylko punkt. Drużyna z Drwini straciła też kontakt z Ceramiką, która ma już 4 punkty więcej.