A-klasa Bochnia: Porażki beniaminków na inaugurację, Rzezawianka wyrwała punkt Błyskawicy

Za nami 1. kolejka sezonu 2019/20 w bocheńskiej A-klasie. Emocji nie zabrakło w żadnym ze spotkań, a tylko jedno starcie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem jednej ze stron (Górnik 2-4 Błękitni). W pozostałych meczach albo padły remisy, albo jedna ze stron była lepsza jedynie o bramkę. To dobrze wróży przed kolejnymi seriami gier, które powinny być równie ciekawe. Bez punktów po 1. kolejce pozostały oba zespoły beniaminków – Czarni Kobyle i Macierz Lipnica, które minimalnie uległy odpowiednio Trzcianie 2000 i GKS-owi II Drwinia. Pierwsze potknięcie zaliczyła też mająca wysokie aspiracje Błyskawica, która mimo prowadzenia 2:0 nie zdołała pokonać Rzezawianki.

Górnik Siedlec 2-4 Błękitni Krzeczów

Tym razem spotkanie Czarnych z Trzcianą 2000 nie należało do szalonych, ale emocji nie zabrakło. Choć oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, to w całym spotkaniu padł zaledwie jeden. Zdobył go tuż przed przerwą Daniel Pinkowski. Gospodarze po przerwie z całych sił próbowali doprowadzić do wyrównania, ale tym razem zabrakło im skuteczności i to Trzciana 2000 mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Ciekawie zapowiadał się mecz Orła z Ceramiką. Oba zespoły dobrze spisywały się na wiosnę, ale nowy sezon to nowe rozdanie. Po pierwszej serii gier drużyny mogą być umiarkowanie zadowolone. Gospodarze prowadzili już 2-0 po golach Mariusza Holika i Adriana Murdzy, ale tuż po zmianie stron Ceramika odrobiła straty dzięki bramkom zdobytym przez Michała Krawczyka i Karola Stabrawę. Mecz zakończył się ostatecznie remisem 2-2.

Bardzo długo niepokonana na własnym boisku pozostawała w poprzednim sezonie Victoria Słomka, ale w obecnym doznała porażki już w pierwszym domowym spotkaniu. Po zaciętym meczu minimalnie lepsza okazała się drużyna Beskidu Żegocina, a decydującą bramkę zdobył w 66. minucie Kamil Górka. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Oskara Waśniowskiego.

Aż 7 goli padło w meczu Tarnavii z Rabą Niedary. Lepiej mecz rozpoczęli goście, ale na każde z dwóch trafień Piotra Długoszewskiego szybko odpowiadał Sławomir Kącki, a niedługo przed przerwą na 3-2 dla gospodarzy trafił Łukasz Łapczyński. Po zmianie stron Raba zdołała jednak wyrównać na 3-3, a trafienie zaliczył Łukasz Gajos. W 71. minucie sytuacja gości skomplikowała się mocno, bo czerwoną kartkę otrzymał Piotr Jędrzejek. Tarnavia szybko wykorzystała przewagę i dzięki bramce Ryszarda Banata wygrała 4-3.

Miło inauguracji sezonu nie będą wspominać w Lipnicy, bo Macierz uległa GKS-owi II Drwinia. Gole dla gości zdobyli Mateusz Bochenek i Marko Józefowicz, natomiast dla gospodarzy pod koniec spotkania trafił grający trener Damian Pławecki, ale na zdobycie większej ilości bramek zespołowi Macierzy nie starczyło już czasu i to GKS wygrał 2-1.

Niespodziewanie jedynie remis w 1. kolejce uzyskał stawiany w roli głównego faworyta do awansu zespół Błyskawicy Proszówki. Wprawdzie rywalem tej drużyny była występująca jeszcze niedawno szczebel wyżej Rzezawianka, ale i tak wydawało się, że gospodarze zdołają zgarnąć komplet punktów. Początek spotkania rzeczywiście należał do Błyskawicy, a gole zdobyli Piotr Filipek i Michał Kołdras. Po zmianie stron faworyci nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. Rzezawianka wyrównała dzięki bramkom Artura Dańca i grającego trenera Sławomira Jagły. Drużyna z Rzezawy pokazała, że może szybko się pozbierać po bolesnym spadku.

Ważne wyjazdowe zwycięstwo nad Górnikiem Siedlec odnieśli Błękitni. Goście prowadzili od 12. minuty po trafieniu Bartosza Dobrzańskiego, jednak dość szybko wyrównał Daniel Grabski. Niezrażeni tym goście ponownie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy, a do bramki trafił tym razem Dawid Padowski. Wynik 1-2 utrzymywał się aż do 78. minuty, kiedy prowadzenie Błękitnych podwyższył Sebastian Czesak. Górnik nie dał jednak za wygraną i już po chwili było 2-3, bo gola zdobył Krzysztof Orilk. Ostatecznie goście zdołali nie tylko utrzymać prowadzenie, ale przypieczętowali zwycięstwo dzięki drugiemu tego dnia trafieniu Padowskiego. Drużyna z Krzeczowa została liderem po pierwszej serii gier.