Sport

A-klasa Bochnia: Mecz Victorii z Błyskawicą hitem 19. kolejki

Fot. Marcin Kalinowski

Przed nami już 19. kolejka bocheńskiej A-klasy. Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem będzie mecz drugiej w tabeli Victorii Słomka z czwartą Błyskawicą. Wynik tego starcia będzie miał ogromne znaczenie dla losów rywalizacji o awans. Z kolei w kontekście walki o utrzymanie bardzo ważny będzie rezultat derbowego starcia pomiędzy Górnikiem Siedlec i Nieszkowianką.

19. kolejka:
sobota, 27. kwietnia:
Victoria Słomka – Błyskawica Proszówki 17:00

Ceramika Muchówka – Żubr Gawłówek 17:30

niedziela, 28. kwietnia:
LKS Trzciana 2000 – GKS II Drwinia 11:00

Beskid Żegocina – Orzeł Cikowice 13:00

Górnik Siedlec – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 16:00

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Raba Niedary 17:00

Borkowianka Borek 0-3 Błękitni Krzeczów – walkower

Kolejkę rozpocznie hitowe starcie Victorii z Błyskawicą. Oba zespoły w tabeli dzieli odległość zaledwie dwóch punktów, dlatego mają zarówno wiele do zyskania jak i do stracenia. Porażka dla Błyskawicy oznaczałaby praktycznie utratę szans na awans, zwłaszcza jeśli punkty zdobyłyby także Szreniawa i Ceramika. Victoria w przypadku niepowodzenia może z kolei wypaść poza podium, a już na pewno utraci pozycję wicelidera na rzecz Błyskawicy. Pierwszy mecz tych zespołów w obecnym sezonie był bardzo zacięty i zakończył się remisem 3:3. Teraz taki rezultat z pewnością nie zadowoliłby żadnej z drużyn.

Ważny mecz czeka Ceramikę, która na własnym boisku zagra z Żubrem. Wprawdzie gospodarze będą faworytem, ale drużyna z Gawłówka znana jest ze sprawiania niespodzianek. W Muchówce gospodarze wygrali aż siedem z dziewięciu meczów, a pozostałe dwa zremisowali. Teraz z pewnością będą chcieli przedłużyć dobrą passę.

Ciekawie zapowiada się mecz Trzciany 2000 z GKS-em II Drwinia. Oba zespoły zajmują bezpieczną pozycję w górnej części tabeli i choć nie liczą się już w walce o awans, to wciąż walczą o zajęcie jak najwyższej pozycji. Trzciana 2000 na własnym boisku wygrała sześc z dziewięciu meczów, więc z pewnością stać ją na uzyskanie korzystnego rezultatu.

Notujący dobre wyniki w obecnym sezonie Beskid Żegocina zmierzy się z Orłem Cikowice. Na własnym boisku faworytem będą „Waleczni Górale”, którzy mogą się pochwalić dobrym bilansem domowych spotkań – pięć zwycięstw, trzy remisy i tylko jedna porażka, jednak Orzeł na wiosnę jest już znacznie mocniejszym zespołem, a do tego musi wciąż walczyć o utrzymanie. Emocji nie powinno zabraknąć.

W zeszłym sezonie w derbowych spotkaniach Górnik walczył o awans z Rabą Książnice, teraz musi mierzyć się z Nieszkowianką, a stawką jest uniknięcie spadku. Choć drużyna z Siedlca notuje rozczarowujące wyniki, to jednak będzie faworytem tego spotkania. Nieszkowianka jeszcze nie wygrała rundzie wiosennej. Aby się utrzymać beniaminek musi jednak w końcu przełamać złą passę i zdobyć komplet punktów.

Kolejny krok w walce o awans musi wykonać Szreniawa. Tym razem lider zagra na własnym boisku z Rabą Niedary. Faworytem meczu będą gospodarze, jednak Raba musi bronić się przed spadkiem, więc z pewnością nie podda się łatwo.

Tabela:
1. Szreniawa Nowy Wiśnicz 18 43
2. Victoria Słomka 18 38
3. Ceramika Muchówka 18 37
4. Błyskawica Proszówki 18 36
5. GKS II Drwinia 18 30
6. Beskid Żegocina 18 27
7. LKS Trzciana 2000 18 26
8. Błękitni Krzeczów 19 25
9. Żubr Gawłówek 18 23
10. Orzeł Cikowice 18 20
11. Górnik Siedlec 18 19
12. Raba Niedary 18 17
13. Nieszkowianka Nieszkowice Małe 18 11
14. Borkowianka Borek 19 4

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra