- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

A-klasa Bochnia: Mecz Ceramika – Szreniawa hitem 14. kolejki

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

Runda wiosenna sezonu 2018/19 rozpocznie się już w ten weekend także dla zespołów rywalizujących w bocheńskiej A-klasie. Najważniejszym wydarzeniem tej serii gier będzie z pewnością starcie trzeciej Ceramiki Muchówka z liderem – Szreniawą Nowy Wiśnicz. Dla układu dolnej części tabeli bardzo ważny będzie z kolei mecz dwunastego Orła Cikowice z trzynastą Nieszkowianką.

14. kolejka:
23 marca:
Orzeł Cikowice – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 15:00
Victoria Słomka – LKS Trzciana 2000 15:30
Żubr Gawłówek – GKS II Drwinia 15:30
Ceramika Muchówka – Szreniawa Nowy Wiśnicz 15:30
24 marca:
Błyskawica Proszówki – Górnik Siedlec 14:00
Błękitni Krzeczów – Raba Niedary 15:00
Beskid Żegocina 3-0 Borkowianka Borek – walkower

Jako pierwsi na murawę wybiegną właśnie zawodnicy Orła i Nieszkowianki. Choć ostatnie miejsce już na pewno zajmie Borkowianka, która niestety wycofała się z rozgrywek, to walka o utrzymanie wciąż trwa i może być bardzo zacięta. Niezbyt korzystna sytuacja, w której znalazło się kilka zespołów z podokręgu bocheńskiego na wyższych poziomach rozgrywek może bowiem spowodować, że w obecnym sezonie z A-klasy spadnie więcej niż jeden klub. W przerwie zimowej Orła wzmocnił m.in. były zawodnik Nieszkowianki – napastnik Mateusz Nowak. Klub zyskał również na rozpadzie Borkowianki, z której do Orła trafił doświadczony pomocnik Grzegorz Gawłowicz. Drużyna Nieszkowianki przed startem sezonu przez wielu stawiana była w roli „czarnego konia”, jednak jesienią zawiodła oczekiwania. Teraz obie drużyny zadowolić może jedynie zwycięstwo.

Ciekawie zapowiada się mecz Victoria Słomka – LKS Trzciana 2000. Victoria zakończyła rundę na drugiej lokacie i wiosną z pewnością spróbuje przypuścić szturm na pierwszą pozycję. Zespół z Trzciany, wzmocniony teraz przyjściem m.in. Mariusza Banata z występującej w lidze okręgowej Tarnavii, może jednak być jednym z najbardziej niewygodnych rywali. Wprawdzie na wyjazdach Trzciana 2000 spisuje się znacznie słabiej niż na własnym boisku, ale Victorię może czekać trudne zadanie.

Na zakończenie rundy jesiennej ulgę, że to już koniec, odczuli zapewne zawodnicy Żubra i GKS-u II Drwinia, ponieważ oba zespoły udanie rozpoczęły sezon, ale po pewnym czasie zaczęły wyraźnie spuszczać z tonu. Teraz będą musiały znaleźć siłę i motywację, by udowodnić, że słabe wyniki były jedynie wypadkiem przy pracy. GKS zajmuje bezpieczne 6. miejsce z dorobkiem 22 punktów, ale Żubr musi oglądać się za siebie, po przewaga nad zespołami zajmującymi najniższe pozycje mocno stopniała.

Najciekawiej powinno być w Muchówce, gdzie Ceramika zagra ze Szreniawą. Na inaugurację sezonu nowowiśniczanie wygrali aż 3:0, więc teraz gospodarze będą szukali rewanżu. Obecnie Ceramika do rywali traci 8 punktów, więc ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby wyraźnie zmniejszyć stratę i wywrzeć presję na zespole Szreniawy. Z kolei zwycięstwo podopiecznych trenera Marcina Motaka praktycznie wyeliminowałoby Ceramikę z walki o awans. Zawodnicy Victorii Słomka i Błyskawicy Proszówki zapewne liczą na remis.

Wspomniana drużyna z Proszówek rundę rozpocznie w niedzielę od meczu z Górnikiem Siedlec. W poprzednim sezonie to Górnik do samego końca rywalizował o awans, ale teraz gospodarze wydają się być wyraźnym faworytem. Na własnym boisku Błyskawica zdobyła już 13 punktów w sześciu meczach, natomiast Górnik w delegacji zdobył jedynie 6 „oczek” w takiej samej liczbie spotkań. Ewentualne potknięcie mogłoby być dla Błyskawicy bardzo bolesne, ale Górnik również musi regularnie punktować wiosną, jeśli chce oddalić się od zespołów zajmujących najniższe pozycje i zagrożonych przez to spadkiem. Oba zespoły mają o co walczyć, dlatego spotkanie powinno być bardzo zacięte.

Na zakończenie kolejki Błękitni zagrają w Krzeczowie z Rabą Niedary. Oba zespoły mogą być raczej w miarę zadowolone z dotychczasowych wyników, jednak wiosną czeka ich zacięta walka o utrzymanie. Na baczności musi mieć się szczególnie zespół beniaminka z Niedar. Z tego powodu stawka spotkania będzie wysoka, zwłaszcza że punkty w tej kolejce zdobędzie Orzeł i/albo Nieszkowianka.

Beskid otrzymał już trzy punkty za mecz z Borkowianką, która wycofała się z rozgrywek.

Tabela:
1. Szreniawa Nowy Wiśnicz 13 34
2. Victoria Słomka 13 30
3. Ceramika Muchówka 13 26
4. Beskid Żegocina 14 25
5. Błyskawica Proszówki 13 25
6. GKS II Drwinia 13 22
7. LKS Trzciana 2000 13 18
8. Błękitni Krzeczów 13 16
9. Żubr Gawłówek 13 14
10. Górnik Siedlec 13 13
11. Raba Niedary 13 12
12. Orzeł Cikowice 13 11
13. Nieszkowianka Nieszkowice Małe 13 10
14. Borkowianka Borek 14 4

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra