A-klasa Bochnia: Hit na remis, Ceramika wysoko pokonała Górnika

Za nami 2. seria gier w bocheńskiej A-klasie. Tak jak tydzień wcześniej emocji nie zabrakło i potwierdziło się, że w tym sezonie stawka będzie niezwykle wyrównana.

LKS Trzciana 2000 2-2 Błyskawica Proszówki

To był świetny tydzień dla Ceramiki, ponieważ w tym czasie zdobyła… 5 punktów, dlatego że jeszcze zanim zespół ograł wysoko Górnika Siedlec okazało się, że wynik zakończonego remisem 2-2 wyjazdowego meczu z Orłem Cikowice został zweryfikowany jako walkower na korzyść gości, gdyż w barwach Orła wystąpił nieuprawniony zawodnik. Pojedynek Ceramiki z Górnikiem od początku toczony był pod dyktando gospodarzy. Do przerwy Ceramika prowadziła 2-0 po golach Marcina Kukli i Michał Krawczyka. Po zmianie stron kolejne gole dołożyli Jakub Kupiec, Konrad Kupiec, Dawid Trzmiel (dwie) i Kamil Gołdas. Honorowe trafienie dla Górnika zdobył Dariusz Kucharski. Po tej kolejce drużyny znalazły się na przeciwległych biegunach. Ceramika zajmuje pozycje lidera, natomiast Górnik pozostał na ostatnim miejscu i jako pierwszy stracił dwucyfrową liczbę goli.

Bardzo burzliwy był pojedynek Tarnavii z Czarnymi Kobyle. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Ryszarda Banata, ale do przerwy to Czarni prowadzili dzięki bramkom Krzysztofa Serwatki i Dawida Smędy. Po zmianie stron doszło jednak do kolejnego zwrotu akcji, bo między 77. a 81. minutą gospodarze zdobyli dwa gole, a ich autorami byli Banat i Sławomir Kącki. Goście nie odpuścili i zdołali wyrównać po zespołowej akcji wykończonej przez Tomasza Tomaśkę i mecz zakończył się remisem 3-3. Dla Czarnych to pierwszy punkt po powrocie do A-klasy.

Srogi rewanż za przegrane 1-5 w rundzie wiosennej derby z Błękitnymi wzięła Victoria Słomka. Goście prowadzili już od 3. minuty po trafieniu Rafała Natanka, a chwilę później prowadzenie podwyższył Piotr Makówka. W ostatnich minutach goście przypieczętowali zwycięstwo trafieniami Jakuba Szymańskiego i Bartłomieja Trzaski. Oba zespoły mają teraz w dorobku po 3 punkty, ale to Victoria może pochwalić się znacznie lepszym bilansem bramkowym (4-1 vs 4-6).

Po przegranym walkowerem meczu z Ceramiką kolejne niepowodzenie spotkało Orła Cikowice, który przegrał na własnym boisku z Rzezawianką. Goście wygrali po dwóch trafieniach Kacpra Żurawskiego. Pod koniec meczu gospodarze mogli zdobyć trafienie kontaktowe po rzucie karnym, ale nie zdołali wykorzystać okazji i mecz zakończył się wynikiem 0-2. Rzezawianka zanotowała całkiem dobry początek, bo ma na koncie już 4 punkty.

Derby dla Victorii, derby dla GKS-u II Drwinia. Zespół z Drwini pokonał na wyjeździe 2-1 Rabę Niedary i po dwóch seriach gier ma na koncie komplet punktów. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. Goście prowadzili po golu Wojciecha Pacury, na którego szybko odpowiedział jednak Tomasz Żelazny. W 39. minucie Pacura skierował piłkę do bramki po raz drugi. Jak się okazało, więcej goli już nie padło i GKS wygrał prestiżowe spotkanie 2-1.

Udany rewanż za wyeliminowanie z Pucharu Polski wziął Beskid Żegocina, który pokonał Macierz. Choć teoretycznie gospodarzem była drużyna z Żegociny, to mecz odbył się w Lipnicy. To nie pomogło jednak Macierzy, Która po raz kolejny nie zdołała wywalczyć choćby remisu. Beskid szybko objął prowadzenie po golu Konrada Łękawy, a po przerwie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie zespołu. Macierz zdołała odpowiedzieć bramką zdobytą przez Miłosza Strugałę, ale gol Tomasza Krawczyka i trzecie tego dnia trafienie Łękawy przypieczętowały zwycięstwo Beskidu. Drużyna z Żegociny wygrała 4-1 i ma w dorobku komplet 6 punktów, natomiast Macierz wciąż pozostaje z zerowym kontem.

Hitem tej kolejki miał być mecz Trzciany 2000 z Błyskawicą Proszówki i rzeczywiście, to spotkanie było bardzo zacięte. Początek starcia ułożył się po myśli gospodarzy. W 26. minucie bramkę na 1-0 zdobył Szymon Zabzdyr, a po przerwie na 2-0 podwyższył Jakub Pasionek. Goście do samego końca walczyli jednak choćby o remis i ostatecznie udało się to osiągnąć, bo dwukrotnie rzuty karne wykorzystał Krzysztof Styrna.