A-klasa Bochnia: Ceramika pokonała Victorię, Nieszkowianka w coraz trudniejszym położeniu

Hitem 18. serii gier w bocheńskiej A-klasie był mecz trzeciej w tabeli Ceramiki Muchówka z drugą Victorią. Gospodarze poradzili sobie znakomicie i odnieśli ważne zwycięstwo. Wciąż porażki w rundzie wiosennej doznała pierwsza Szreniawa, ale tym razem lider jedynie zremisował z GKS-em II Drwinia. Niezwykle ważny mecz wygrała Raba Niedary, która pokonała Górnika Siedlec. Kolejnej porażki doznała Nieszkowianka, co bardzo mocno komplikuje sytuację tej drużyny.

Orzeł Cikowice 3-0 Borkowianka Borek – walkower

Na nudę z pewnością nie mogli narzekać kibice, którzy wybrali się na mecz Żubra Gawłówek z Nieszkowianką. Gospodarze szybko zdobyli trzy gole. Ich autorami byli Krystian Guban, Jan Tomala i Łukasz Machaj. Od 36. minuty oba zespoły grały po dziesięciu, bo czerwone kartki otrzymali Wojciech Kowalski (Żubr) i Filip Świętek (Nieszkowianka). Kolejne bramki padły dopiero w ostatnich minutach. Nieszkowianka zdołała zdobyć dwa gole, których autorami byli Paweł Przygoda i Andrzej Górecki. W międzyczasie goście zostali jednak osłabieni po raz drugi, bo czerwoną kartkę otrzymał tym razem Mateusz Lech. Goście postawili wszystko na jedną kartę i szybko zostali skarceni. Wynik meczu na 4:2 ustalił Kacper Guban.

Bardzo ważny mecz wygrała Raba Niedary. Beniaminek przegrywał z Górnikiem Siedlec już 0:2 po golach Patryka Włudyki i Krzysztofa Orlika, a do tego od 50. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Bogdan Gadowski. Niespodziewanie Raba zdołała jednak odwrócić losy spotkania, a bohaterem został Piotr Długoszowski, który zdobył trzy gole. Górnik również kończył mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Ćwika. Raba wygrała bardzo ważny mecz i zdołała oddalić się od Nieszkowianki na odległość sześciu punktów, a jednocześnie zbliżył się do Górnika na odległość dwóch „oczek”. Gdyby Górnik utrzymał prowadzenie, to byłby już niemal pewny utrzymania w A-klasie. Na szczęście dla postronny kibiców rywalizacja wciąż trwa.

Pierwszy mecz pomiędzy Szreniawą i GKS-em II Drwinia zakończył się remisem. Rewanż również zakończył się podziałem punktów. GKS objął prowadzenie po golu Mateusza Bochenka, ale wyrównał Bartłomiej Sowiński. Szreniawa kończyła mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jarosława Błoniarza. Lider z pewnością nie może być w pełni zadowolony ze zdobycia tylko jednego punktu, ale z drugiej strony udało się powiększyć przewagę nad Victorią. GKS zajmuje 5. pozycję.

Po dobrym początku rundy słabsze wyniki zaczęli notować Błękitni Krzeczów. Tym razem zespół przegrał z Trzcianą 2000. Goście prowadzili już od 3. minuty po samobójczym golu Sebastiana Kocota. Wprawdzie szybko wyrównał Bartosz Dobrzański, ale LKS Trzciana odpowiedział trafieniami Krzysztofa Grabiasa i Mariusza Banata. Wynik został ustalony jeszcze przed przerwą, gdy bramkę kontaktową zdobył Tadeusz Gałka. Więcej bramek już nie padło i ostatecznie to LKS Trzciana 2000 zdobył komplet punktów. Oba zespoły zajmują dość miejsca w środku tabeli z dość bezpieczną przewagą. Różnica urosła jednak z jednego do czterech „oczek” na korzyść zespołu z Trzciany.

Broni nie składa Błyskawica Proszówki, która pokonała Beskid Żegocina i zbliżyła się do czołówki. Gole dla zwycięzców zdobyli Krzysztof Styrna, Dominik Żelichowski oraz Sebastian Rzepecki i mecz zakończył się wynikiem 3:0. Beskid mimo porażki utrzymał 6. pozycję.

Ważne zwycięstwo nad Victorią odniosła Ceramika. Mecz ułożył się idealnie dla zespołu z Muchówki, bo już po dziesięciu minutach prowadził 2:0 po dwóch golach Jakuba Kupca. Pierwszą bramkę zawodnik Ceramiki zdobył strzałem z rzutu wolnego. Goście zdołali zmniejszyć straty po bramce Rafała Natanka, jednak jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Karol Stabrawa, a w drugiej części Voctorię dobił Marcin Stary. Przy drugiej z wymienionych sytuacji goście domagali się odgwizdania zagrania ręką, ale sędzia nie przychylił się do ich sugestii. Victoria po 18. kolejce pozostała na drugim miejscu, ale nad Ceramiką ma już jedynie punkt przewagi.