Pielgrzymka 2019

Z Bochni na Jasną Górę. Szósty dzień wędrówki Grupy 3 PPK – ZDJĘCIA

Szósty dzień naszej pielgrzymki rozpoczęliśmy poranną mszą św. u podnóża zamku w Smoleniu.

Pierwszy postój spędziliśmy wokół pięknego zabytkowego kościółka w Gieble, a drugi przy sanktuarium w Skarżycach. Na koniec dnia dotarliśmy na nocleg pod remizę we Włodowicach, gdzie wieczorem przy kościele parafialnym prowadziliśmy pogodny wieczór. W sobotę przed nami kolejny malowniczy odcinek, a mimo skwaru z nieba sił nam dodaje świadomość, że cel jest coraz bliżej. Ostatni odcinek ks. Paweł Skraba przewodził grupie… na rowerze.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Kasia

  10 sierpnia godzina 11:27

  Zdj. Z Panią pchającą zielony wózek. Branie małego dziecka na takie upały to skrajny brak odpowiedzialnośći. Możecie mnie hejtować, ale zdania nie zmienię.

  • Anonim

   10 sierpnia godzina 19:20

   Masz rację

 2. Kasia

  10 sierpnia godzina 11:29

  Kurde nooo i ta pielucha/ kołderka na wózku w dodatku. Ściska mnie już jak to widzę!!!

  • Organizator do Kasi

   10 sierpnia godzina 14:45

   Szanowna Pani,
   W 39-letniej historii PPK uczestniczyły w niej setki małych dzieci w wieku kilka-kilkanaście miesięcy. Nie odnotowaliśmy żadnych przypadków związanych z tym trudnych sytuacji. Każdy rodzic biorący na pielgrzymkę swoje dziecko bierze za nie odpowiedzialność i musi być świadom niecodziennych warunków ma pielgrzymce panujących. Jednak w naszej grupie i wspólnocie wspomagamy takich rodziców. W tym roku idzie z nami m.in. lekarz specjalista chorób dziecięcych. Pani jak nie chce to nie musi brać dzieci na Pielgrzymkę, ale inni mają ku temu pełne prawo, na własną odpowiedzialność.

   • Kasia

    10 sierpnia godzina 21:34

    I Szanuję ich za to oraz jestem pełna podziwu, że mają odwagę iść z tak malutkim dzieckiem. Co nie zmienia faktu, że dla takich dzieci to katorga i męczarnia.

   • Obserwator

    10 sierpnia godzina 21:39

    A co ten lekarz zrobi jak się okarze, że takie dziecko dostało udaru??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra