Kultura

Żegocina. KORDIAN i zespół Mila zagrają dla Piotra

Na 10 lutego w Szkole Podstawowej w Żegocinie zaplanowano imprezę charytatywną „Gramy dla Piotrka!”. Dochód z niej zostanie przeznaczony na leczenie Piotra Wolaka z Rozdziela, który aby żyć, potrzebuje serii bardzo kosztownych zabiegów. Impreza będzie połączona z przeglądem kapel weselnych, a na gości przygotowano mnóstwo atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół MILA, a gościem specjalnym KORDIAN – twórca hitu Dziewczyna z gór.

– W trakcie imprezy, która rozpocznie się balem karnawałowym dla dzieci, będzie można skorzystać z foto budki, kupić książkę na kiermaszu, spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, odwiedzić stoiska firm o tematyce weselnej, a dzieci powierzyć pod opiekę animatorek – wylicza Łukasz Matlęga, jeden z organizatorów tego wydarzenia. W przygotowanie imprezy zaangażowali się młodzi ludzie z Żegociny, a także dyrekcja, nauczyciele i uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej.


W planach imprezy jest także loteria fantowa, z wartościowymi nagrodami oraz licytacje między innymi: przelot samolotem nad Tatrami, balonem nad Puszczą Niepołomicką czy przejazd samochodem rajdowym.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojciech Wrona wójt Żegociny oraz Adam Korta starosta powiatu bocheńskiego.

Organizatorzy mają nadzieję że impreza się uda i następnych latach będzie się odbywała cyklicznie, niosąc pomoc potrzebującym mieszkańcom gminy.

Piotr Wolak jest podopiecznym Fundacji SiePomaga. Ma 30 lat. Z każdym dniem jestem coraz słabszy. – Nie pamiętam już, jak to jest – mieć władzę w rękach i nogach, moje leżą bezwładnie na łóżku. Przestałem mówić… Teraz choroba zabiera mi także oddech. Nie chcę udusić się i umrzeć! Mam tylko cień szansy na ratunek i potrzebuję go rozpaczliwie. Błagam o pomoc, tak ciężko prosić o własne życie, ale to prawda – bez Ciebie czeka mnie tylko śmierć! Nie pamiętam już, jak to jest – żyć bez choroby – apeluje na FB 30-latek

Zbiórkę można wspomóc pod adresem https://www.siepomaga.pl/piotrwolak

Firmom z branży weselnej, które chciałyby wziąć udział w imprezie organizatorzy zapewnią stoiska (kamerzyści, fotografowie, sale weselne, barmani itp). Informacje pod nr tel.  Łukasz: 888 899 366,  Kamila: 535 075 084, Przemek: 791 852 259.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra