Kultura

Żegocina. Kordian zagra dla Piotrka. Już w niedzielę duża impreza!

Mnóstwo atrakcji przygotowali na niedzielę organizatorzy akcji charytatywnej „Gramy dla Piotrka” zaplanowanej w Szkole Podstawowej w Żegocinie. Gwiazdą tego wydarzenia będzie Kordian, zagra też zespół Mila. W loterii fantowej do wygrania między innymi 42-calowy telewizor. Wydarzeniu patronuje portal bochniazbliska.pl.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13 balem karnawałowym dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano: konkursy z nagrodami, fotobudkę do wspólnych zdjęć, smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, sklepik oraz… ZUMBĘ!

W programie imprezy jest także przegląd kapel weselnych, na którym wystąpi pięć zespołów: Pięć i Pół, Remo, Skowyrni, To i Owo oraz zgłoszony w ostatniej chwili zespół ROZBAND z Rozdziela. Goście będą mogli zapoznać się także ze stoiskami firm związanych z tematyką wesel. Ponadto przez cały czas trwania imprezy na gości będą czekały stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Bytomska, Łąkty Górnej i Rozdziela, lokalnych firm cukierniczych, stoiska z zabawkami i regionalnymi wyrobami oraz kiermasz książek.

O 18 rozpocznie się koncert zespołu OBSESJA BAND zwycięzcy programu Disco Star.

Będzie też loteria fantowa z cennymi nagrodami, wśród nich m. innymi: telewizor 42 calowy, sprzęt RTV, bony do sklepu 4F, vouchery na Termy Bania w Białce, karnety na wyciąg Laskowa SKI, vouchery do Multikina, vouchery na basen w Proszówkach, vouchery na paintball w Męcinie, bony do lokalnych restauracji oraz wiele innych wartościowych nagród.

Na zakończenie zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru – Zespołu MILA oraz KORDIANA, twórcy hitu Dziewczyna z gór. Będzie też niezwykły pokaz laserowy przygotowany przez profesjonalistów z firmy Eventlight.

Piotr dla którego organizowana jest ta impreza pochodzi z Żegociny.  Ma 30 lat. Gdy był dzieckiem zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę dystrofię mięśniową typu Duchenne’a. Choroba powoduje zanik mięśni. Piotr ma też problemy z oddychaniem. Jedyną szansą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych.

We wrześniu ubiegłego roku Piotr został zakwalifikowany do udziału w terapii komórkami macierzystymi w Centrum Medycznym Klara w Częstochowie. Leczenie ma poprawić komfort jego życia i spowolnić rozwój choroby.

Terapia jest jednak bardzo droga. Piotr przeszedł już dwa przeszczepy, potrzebuje ich jednak jeszcze aż osiem. Koszt każdego z nich to około 20 tys. zł. Rodziny nie stać na taki wydatek, tym bardziej że przeszczepy, aby przyniosły efekt, muszą być wykonywane w odstępie od 4 do 6 tygodni.

Piotra można wspomóc przekazując fundusze na konto: https://www.siepomaga.pl/piotrwolak

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. olo

    06 lutego godzina 17:21

    Piękna inicjatywa! Szacunek i gratulacje dla Organizatorów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra