- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

We wtorek w bibliotece spotkanie z Krzysztofem Stopczyńskim

Fot. Małgorzata Więcek-cebula
- REKLAMA -

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na XV spotkanie w ramach cyklu „Bochniacy z pasją”, którego bohaterem będzie z Krzysztof Stopczyński, autor książki „Moja podróż przez życie. Wspomnienia”, wydanej przez wydawnictwo „Regis” . Spotkanie zaplanowano 14 grudnia 2021 r, godz. 17.30, sala klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5

Krzysztof Stopczyński urodził się w Krakowie ale większość swojego życia spędził w naszym mieście. Przygodę z Bochnią rozpoczął w 1952 roku, kiedy to otrzymał przydział do pracy w Zakładach Naczyń Kamionkowych. Wówczas poznał swoją przyszłą żonę Krystynę Seredyńską. I tak stał się Bochnianinem. Jako jeden z pierwszych przedsiębiorców na Bocheńszczyźnie założył prywatną firmę przewozową. Miał i ma kilka miłości, najważniejsze cztery to: żonę i dzieci, motoryzację, podróże i miłość, której jest bezgranicznie oddany – do swojej Ojczyzny. W tym roku ukończył 88 lat, jeszcze do niedawna był czynny zawodowo. Teraz w swojej książce postanowił podsumować, jak sam twierdzi, wspaniałe i ciekawe życie.

„Moja podróż przez życie. Wspomnienia”  to książka o Nim, rodzinie, przyjaciołach, znajomych, i w dużej mierze o podróżach zagranicznych i krajowych, jakie Autor odbył wraz z rodziną. Chociaż zwiedził kilkadziesiąt krajów, na różnych kontynentach, poleca „wszystkim rządnym zwiedzania świata, aby zanim wyruszą na „szerokie wody” najpierw zwiedzili naszą piękną Polskę…”.

Opowiadając o swoim życiu, wspomina ciekawe osobowości i postacie związane z naszym miastem, niejednokrotnie już zapominane. Opisuje miejsca, ulice, których dzisiaj albo już nie ma lub wyglądają zupełnie inaczej. Książka ta to perełka dla historii Bochni i ludzi z nią związanych. Znajdziemy tutaj opisy miejsc i ludzi, o których nie pisze się w monografiach a współtworzyli Bochnię, jej klimat i obraz. Miłośnicy motoryzacji odkryją w książce wspomnienia o modelach motocykli i samochodów, które dziś można zobaczyć tylko w muzeach.

Sam Autor podczas spotkania opowie nam o „smaczkach” ze swojego życia i życia miasta. A książka? Krzysztof Stopczyński sam mówi: „Kto chce, niech przeczyta, kto nie chce, niech nie czyta”.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra