Przez ostatni miesiąc uczniowie szkół średnich z terenu Powiatu Bocheńskiego przesyłali prace na konkurs „Eko-selfie z klimatem”. Celem konkursu było promowanie zachowań przyjaznych środowisku oraz praktyk przeciwdziałającym zmianom klimatycznym. Poprzeczka w konkursie ustawiona była bardzo wysoko, a uczniowie zaskakiwali nie tylko ogromem zaangażowania i pracy, ale też nietuzinkową pomysłowością.
Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w kolejnym już konkursie ekologicznym organizowanym w naszym powiecie. Młodzież ma co raz więcej pomysłów na bycie eko, a poziom prac świadczy o rozwijającej się wśród młodzieży świadomości ekologicznej i wrażliwości na problemy ochrony środowiska oraz klimatu – mówi Adam Korta, starosta bocheński
Jury zdecydowało o przyznaniu trzech miejsc oraz czterech wyróżnień.
Nagrodzeni w konkursie:
- I miejsce ŁUCJA NARUSZEWICZ uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.
Za zdjęcie „Zieleń kolor- życia”
- II miejsce praca grupowa: AMELIA ŚLUSARZ i ALEKSANDRA MŁYNARZ uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.
Za film „Bądź EKO. Ziemia jest w naszych rękach”.
- III miejsce praca grupowa: DOMINIKA ŁACIAK, KAMILA KWARCIAK uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.
Za zdjęcie „Ekologia na dłoni”.
Przyznano również 3 wyróżnienia dla:
- KAMILI PORWISZ I JOANNY PASTUSZAK – uczennic Zespołu Szkół NR 3 w Bochni za prezentację EKO-KARMNIK
- JUSTYNY PARUCH i OLIWII BUKOWSKIEJ – uczennic Zespołu Szkół NR 3 w Bochni za prezentację EKO-SELFIE Z KLIMATEM
- ALEKSANDRY KACZMARCZYK i ELIZY KULIG – uczennic I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni za film GMINA BOCHNIA, NASZ WSPÓLNY DOM.
Jury w składzie Sabina Kierepka, Katarzyna Kępa – Hamuda, Mateusz Mulka oraz Beata Maciaś jako najbardziej klimatyczne i adekwatne do tematu konkursu uznało zdjęcie „Zieleń kolor- życia” autorstwa Łucji Naruszewicz z I LO Bochnia.
Zdjęcie przedstawia przepełnione dymem i zanieczyszczeniami otoczenie pełne śmieci, w którym nie można normalnie oddychać i żyć. Jest to moja wizja przyszłości, jeśli nie będziemy dbali o środowisko. W centrum znajduje się zielona roślinka, która symbolizuje życie i lepsze jutro. Zieleń to kolor życia i nadziei —
opisuje autorka pracy